www.radeberry.com

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Testare sistem Price Action

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Testare sistem Price Action

Am mutat posturile in thread separat, totusi sa lasam sma 200 pentru exemplele lui Dan. Catalin, daca vrei ca threadul asta se numeasca altcumva let me know

Salut baieti, ma chinui sa imi fac timp sa testez o strategie si vad ca pana acum e ok... am atasat doua indicatoare si un template, daca cineva are timp sa se uite un pic peste ea...Se bazeaza in mare parte pe suport si rezistenta. Regula cand pretul sparge nivele de suport si rezistenta intrii dupa caz, o confirmare ar fi indicatorul din josul graficului rosu confirmare pt sell si verde pt buy. Pare sa fie ok deocamdata. Am postat asta aici ca e tot legat de price action un pic ...sper sa nu supar pe nimeni

Edit: Indicatorul de suport si rezistenta nu se redeseneaz, cu cat mia multe high-uri atinge linia cu atat aceasta este mia lunga si deci mia puternica
    Attached Files
    Last edited by soso; 24th February 2009, 10:34 PM.

O (mica)problema

Catalin,ziceai ca postezi si template pentru strategia din acest screenshot,dar atasati sunt doar indicatorii si nici acestia toti ,ai putea posta si restul de indicatori si templatele cu care lucrezi?Merci mult.

Comment

Salut, uite ca pun , nu are cine stie ce setari sunt setarile standard doar iei indicatorii si ii pui pe un chart...
      Attached Files

Comment

O alternativa...

Catalin, o sugestie, vad ca te bazezi in continuare foarte mult pe indicatori. indicatorul ala deseneaza toate nivelele de S/R posibile. Daca iei break pe toate sunt aproape convins ca o sa iesi pe minus la final.

Ce zici sa te te gandesti si sa definesti tu ce inseamna un nivel de s/r, dupa care sa definesti ce inseamna un break cu potential al unui s/r de-al tau. Si fara nici un indicator desenezi tu o linie de s/r din asta. Si un ordin la break daca e cazul.

Asta e entry-ul, dupa care trebuie sa iti definesti un plan de management, nu neaparat reguli stricte dar macar ceva care sa iti pastreze pierderile la nivele minime.
        Cool.

Comment

salut soso, te rog daca se poate sa stergi treadul asta ca am testat si am pierdut mult , nu merge efectiv...te rog stergel ca ai dreptate nu asta e ceea e vreau si nu vreau ca altcineva sa il testeze si sa piarda bani

Te rog daca poti

Comment

Tranzactionarea dupa nivele de S/R nu este o metoda rea in sine din cate am citit si am vazut si eu pana astazi. Problema e cum trasezi aceste nivele astfel incat ele sa fie cat de cat concludente.

Comment

Working...
            X