www.radeberry.com

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Scalping Pad

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• EXPERT Scalping Pad

Buna ziua,

Vreau sa construiesc un Scalping Pad pentru MetaTrader 4 si as avea nevoie de parerile voastre.
    In conceptia mea scalperul trebuie sa fie rapid si de aceea nu are mult timp in a seta tot felul de parametrii. El trebuie sa ia o decizie si sa apese 1 click pentru a face operatiunea.
    Am facut si o macheta asa cum vad eu Pad-ul.

Eu am gandit PAD-ul in 4 sectiuni : Functii pentru deschidere, functii pentru modificare functii pentru inchidere si functii pentru inchidere in masa (mai multe ordine apasand 1 buton).

As dori sa va uitati pe macheta si sa imi spuneti ce functii ii lipsesc.
    Ofer o licenta pentru un account gratis pentru cel care vine cu cele mai multe idei bune si cate un cupon de reducere 25% pentru ceilalti care se implica.
    Marele avantaj este ca rezultatul final v-a fi pe baza cerintelor voastre si la un pret mult mai mic decat daca ati plati pe cineva sa fa faca proiectul integral.
    Astept ideile si parerile voastre.
    Multumesc

Originally posted by mql4me
    In scalping tranzactiile dureaza cateva secunde.
    Cu conditia ca spreadul sa nu fie mai mare de 1 pip. Ideal ar fi 0.1 pip dar pentru asta trebe cont mare.

Comment

@mql4me

Nu vad unde este critica. Ti-ai exprimat parerea ta cu privire la rapiditatea "one click" si parerea ta despre scalping. O sa o iau cu inceputul.
      1. Nu am afirmat ca este al meu mai rapid. Evident ca la ei este paine si cutitul.Tind sa cred ca ei ofera limbajul ala de programare ca platforma lor sa fie o platforma puternica prin flexibilitatea data de acel limbaj.Te asigur ca nu au cum sa atinga toate variantele posibile si toate nevoile traderilor si de aceea mereu o sa fie loc de dezvoltat. Si daca o fac platforma lor o sa fie atat de greu de folosit incat nu o sa o mai faca nimeni.

2. Parerea ta despre scalping deste doar parerea ta. Sunt oameni care fac bani din scalping deci pentru unii e frectie la picior de lemn, pentru unii este mana cereasca.

Stiu ca si tu dezvolti si nu cred ca atunci cand vine un trader la tine nu o sa ii spui "one click este mai rapid","rusii dezvolta permanent".
      Sincer sa fiu mie mi se pare ca tu esti un fel de ghita contra si esti cam offtopic in topicurile mele si probabil in multe altele
      Te-as ruga sa te abtii de la comentarii care sunt neproductive si nu isi au rostul. Daca doream sa aflu parerea traderilor sau a ta despre scalping sau despre rapiditatea one click din mql4 vs one click din platforma as fi deschis alte topicuri.

Comment

Inca o data nu ma intereseaza si nu am cerut parerea ta despre scalping fie el scalping manual sau automat.
        Topicul era de cum vedeti voi un scalping pad si la cel conceput de mine in macheta ce functii i-ar mai lipsi.

Multumesc ca imi respecti dorinta.

Comment

ca sa poti sa faci scalp iti trebuie un grafic la nivel de tick care e deja facut il gasim. ar fi nevoie si de sl programat mai mic de 5 pe care sa il pui.
          un trail la nivel de pip si un spread micut iar ar fi necesar.

ideal ar fi DOM cu time&sales si volume, dar daca tu zici ca unii reusesc sa scalpeze profitabil in mt4, o incercam si pasta.

Comment

Working...
          X