www.radeberry.com

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Update major MT4

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Rusnaci inapoiati?

Ruleaza cineva EA-uri in Windosw 8 32x; ca 64x e prea inainte pentru ei; pe MT4? Daca da cum ati reusit?

Sa aibe deptare cei anti-MT4? Ca asta e o platforma de 2 lei si ca nu face progrese degeaba variante peste 509?

Comment

eu am pe laptop win8 x64. dupa ce instalez mt4, restartez crapa win, face recovery.. restore si merge win. nu am mai instalat mt4 pe el. intr-un fel mai bine
      sa ramana ei cu xp lor.

Comment

Pana acum o luna si ceva, aveam 8 de 64, nu am avut nici o problema.
        Ce nu merge?

Comment

Originally posted by mql4me View Post
          Pana acum o luna si ceva, aveam 8 de 64, nu am avut nici o problema.
          Ce nu merge?
          Poftim? Am coborat de la Win 8 64x la 32x tot 8 sa pot face modeling 99%! Am instalat tot ca in win7 32x perfect, atat ca nu pot face sa imi arate in platforma niciun EA. Il vad in fisier langa EA-urile standard dar nu si in platforma.

Tu unde ai EA-urile pe care le rulezi?In ce fisier?
          Last edited by ovidiubenone; 13th April 2014, 08:59 PM.

Comment

Dupa ce instalezi MT4, de duci la shortcut-ul lui de pe desktop si il faci portable, asa cum am scris si aratat in a 3-a imagine aici

Dupa aia pui ce experti/indcatori/etc vrei, in folderul unde e instalat MetaTrader 4>MQL

Exemplu:

D:\My Software\MetaTrader 4\MQL4

Fiecare in folderul lui specific, expertii in folderul

D:\My Software\MetaTrader 4\MQL4\Experts

Indicatorii:

D:\My Software\MetaTrader 4\MQL4\Indicators

s.a.m.d.

PS, daca folosesti vre-un EA de-al meu, trebuie modificat pentru bulid-urile peste 600, sa-mi spui si iti trimit.
            Last edited by mql4me; 13th April 2014, 10:26 PM.

Comment

Ce modificare trebuie de un EA nu merge peste 600? Ce au introdus asa de special?

Comment

Daca e vorba de EA-urile mele, nu dau erori dupa 600, dar dau niste avertismente, e vorba de niste paranteze si modul de selectie a unor ordine.
                Iar despe limbaj, schimbari sunt multe... Si mereu apar.

Comment

Ok si rusnacii tot nu m-au convis. Nu pot face medelling 99% pe motiv ca se vede in poza. Si din cauza asta am lucrat vreo ora sa pregatesc tot sa fac modleing cand colo rusnacii prea inapoiati sau eu? Ai reusit tu sau altii sa faca modeling in win 8?

Daca da cum daca nu sunt inapoiati?

P.S am respectat formula ta l-am facut portabil si merg scripte EA-ri indicatori.
                  Attached Files
                  Last edited by ovidiubenone; 22nd April 2014, 12:32 AM.

Comment

Din ce vad eu in poza atasata, problema nu e in MT4. Ci intr-un soft tds... Si habar nu am despre el...
                    Problema poate fi in acel soft, cu build-urile noi de la MT4 si Win.
                    Nu MT4 a fost creat pentru acel soft, ci probabil acel soft a fost creat pentru a merge cu MT4...
                    E absurd in cazul asta, daca e asa, sa dai vina pe MT4...

Nu fac "modelari la tick-uri", adica modeling quality 99%, imi e suficient si 90%, pe care ii obtin cu istoria standard de la broker....
                    Oricum, din cate stiu si din cate s-a discutat aici pe forum, pentru modeling quality de 99%, nu ai nevoie de nici un soft, ci doar de istorie pe tick-uri, care o ofera Dukascopy si altii (am pus de mai multe ori aici pe forum link-uri de unde se poate descarca istorie pe tick-uri).
                    Last edited by mql4me; 23rd April 2014, 12:05 AM.

Comment

Working...
                    X