www.radeberry.com

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Update major MT4

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Update major MT4

Update major al platformei MetaTrader 4, din 03.02.2014.
    Detalii aici.
    Nu-mi dati sfaturi. Stiu sa gresesc si singur! Immanuel Kant

am facut update la 582. multe chestii noi. sa vedem ce misca...

multitasking in tester pauza. mai trebuiesc vreo 5 mega update-uri sa vad asa ceva.
    Last edited by iulik; 31st January 2014, 12:40 AM.

Comment

Cum ai reusit sa faci update?
      Mie nu mi-a bagat automat update, asa cum facea de obicei.Am build 509.

Comment

Nici eu nu am reusit. Un ajutor...ne-ar prinde bine

Comment

stati linistiti ca am sapat si eu si ma intrebam cu ai reusit...:lol:

Simply connect to demo.metaquotes.net:443 server in order to update MetaTrader 4 client terminal to build 574.

dar nu mi-a mers la brokerul meu, mi-a mers cu mt4 de aici:
          Forex Trading Platform MetaTrader 4

vine cu metaeditor 5.0

mai am un EA la care ma chinui de 5 ani cu el si vreau sa ii dau o sansa pe real.
          acum fac teste intensive pe un nucleu. mai am ~153 de ore de asteptat.
          pana termina testul imi iau 4930k, dar si asa sa ai 6 nuclee sa folosesti unu pentru o mizerie de program mi se pare inutil, prefer sa rescriu programul in altceva.

o platforma multitask sa pot sa import history si sa fac niste teste ma lumineaza si pe mine cineva?
          Last edited by iulik; 5th February 2014, 11:23 PM.

Comment

Am reusit si eu sa instalez versiunea demo.
            Mersi.

Comment

se pare ca au dat drumul la 600 restart si update la 602.
              asa ca vreti nu vreti luati update-ul in dinti!
              va astept cu noutatile..

Comment

Pai nu e 610 ultima versiune?

Comment

Originally posted by mql4me View Post
                  Pai nu e 610 ultima versiune?
                  Ba da !

Comment

Si cum e?
                    Eu inca stau pe 509.

Comment

pe server am 509 pe statie am 602. nu inteleg de ce pe unu si-a facut update pe celalalt nu. in weekend fac si eu teste.

Comment

Si cum e?
                        Eu inca stau pe 509.
                        Imi place editorul si are functii mai multe, deh, mostenire de la MQL5 ... In rest, pare ca functioneaza si mai am vaga impresie ca programele compilate sunt un pic mai rapide. Mai vedem pe viitor !

Comment

de cand cu 602 cand incerc sa deschid un order primesc timeout la jumatate din ordere. e de bine.

Comment

Producatorii se lauda cu o viteza mai buna, sper sa fie asa.
                            Intrebarea mea este daca au fost probleme de cod? Daca a fost nevoit cineva sa modifice o functie care mergea in buid-urile vechi si nu mai merge de la 600 in sus?
                            Problema lor este ca ei nu update-aza informatiile in documentatie la timp, unele lipsesc in totalitate, de aceea caut sa vad ce zice lumea...
                            Oricum, daca Alpari inca nu a bagat build-uri peste 600, ei fiind apropiati de MetaQuotes, probabil stiu ceva si asteapta alt build...

Comment

Producatorii se lauda cu o viteza mai buna, sper sa fie asa.
                              Intrebarea mea este daca au fost probleme de cod? Daca a fost nevoit cineva sa modifice o functie care mergea in buid-urile vechi si nu mai merge de la 600 in sus?
                              Problema lor este ca ei nu update-aza informatiile in documentatie la timp, unele lipsesc in totalitate, de aceea caut sa vad ce zice lumea...
                              Oricum, daca Alpari inca nu a bagat build-uri peste 600, ei fiind apropiati de MetaQuotes, probabil stiu ceva si asteapta alt build...
                              Da, a trebuit sa fac modificari usoare la unele coduri. In plus, pentru Windows de la Vista in sus nu e prea bine sa faci upgrade. Cel mai sanatos e sa faci instalare noua avand grija sa nu lasi bifata la instalare optiunea cu "Start platform after installation" (sau cam asa ceva). Dupa ce se termina instalarea, intri in Properties pentru shortcutul platformei si la randul de comanda adaugi spatiu si /portable. Asta previne platforma sa-ti migreze intr-un folder sistem unde, credeti-ma, nu vreti sa o aveti. Din platforma veche puteti sa copiati apoi istoria in cea noua si expertii/librariile/indicatorii/scripturile. Atata doar ca trebuie sa le copiati in "Instalare_MT\MQL4\...". Atentie deci, sa nu le mai puneti in "Instalare_MT\experts"

Comment

Working...
                              X