www.radeberry.com

Announcement

Collapse
No announcement yet.

DELL Inspiron 6400, Intel Core Duo 1.86GHz

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• VĀND DELL Inspiron 6400, Intel Core Duo 1.86GHz

Salut,

am doua laptopuri identice (1 buc ramasă) DELL Inspiron 6400, 15.4 inci, cumparate noi in August 2007 de la emag.ro, inca in garantie, cu urmatoarele caracteristici:

- Procesor Intel Core Duo 1.86GHz

- Memorie 1024MB (2x512)

- Display 15.4" WXGA+ Rezolutie optima si maxima: 1440x900

- Placa Video Intel 945GM
    - Iesire S Video si VGA
    - HDD Samsung 80GB

- DVD Writer/Reader
    - 4 porturi USB 2.0, FireWire
    - Conectivitate: LAN, Wireless, Modem
    - 5 in 1 Card Reder
    - Include: Incarcator.

- Garantie: pana in August 2010.

Preţ: 1500 RON bucata.

Am pus anuntul si pe situri de specialitate dar am zis sa-l pun si aci

Sales pitch:

Sunt modele foarte reusite de pe vremea cand Dell punea pret pe calitate. Tastatura e foarte cool. N-am mai gasit o tastatura asa buna nici la astea noi ce le-am luat pe care am dat vreo 5000 de lei. Problema mea cu tastaturile la laptopurile noi ce le-am vazut in piata era ca se apasau tastele de parca erau pe suport de burete. Apasam intre taste si se apleca intr-o parte tasta... naspa.

Un lucru foarte cool la laptopurile astea e touchpadul care merge foarte bine. Am vazut un inspiron nou si touchpadul era varza. Sarea mousu aiurea pe ecran.
    Attached Files
    Last edited by hcristea; 1st April 2009, 04:13 PM.
    All Your Pips Are Belong To Us!

mai multe poze

Ecranul e WXGA+ adică wide şi cu rezoluţie mai mare de 1440x900. Dacă ai probleme cu ochii poti să īţi modifici DPI-ul la fonturi si se vede ok şi fin. Dacă stai bine cu ochii şi vrei spatiu atunci asta-i rezoluţia perfectă pt un monitor de 15 inchi.

Vezi mai multe poze.

P.S. Ofer şi o geanta cadou la primul laptop. Geanta este una ASUS, subţire, incape laptopul si căteva dosare.
    Attached Files

Comment

Ti-ai gasit cumparatori?
      Some play tennis, I erode the human soul.

Comment

Īncă nu. Laptopurile sunt disponibile. Te interesează?

Preț pentru ambele 2500 lei. Avantaj client 500 lei

Comment

:lol: deja am suspiciuni din cauza reducerilor de pret. Dar stai....este criza!

Te anunt in cateva zile daca decid.

Ai prezentat punctele forte. Care sunt punctele slabe?
          Some play tennis, I erode the human soul.

Comment

Eu cred ca o sa le dea la un pret bun pina la urma...sa mai recupereze din pierderea de saptamina trecuta ...:lol:
            "Daca nu poti explica simplu inseamna ca nu intelegi" (A. Einstein)

Comment

Originally posted by Ovidiu View Post
              Eu cred ca o sa le dea la un pret bun pina la urma...sa mai recupereze din pierderea de saptamina trecuta ...
              pai tre să simtă şi nevastă-mea că s-o meritat ca să investesc banii familiei la Forex. După sistemul: "iubito luna asta am īnchis cu 25% profit! ... ea: Super! Si faţă de anu trecut cum stam? ... raspuns: pai cam tot pe acolo ...

Originally posted by Dan View Post
              Ai prezentat punctele forte. Care sunt punctele slabe?
              Punctele slabe ar fi acumulatorii, ne fiind noi nu mai merg cum au mers la inceput. Tin acumulatorii cam 1h si 20-30 minute pe High Performance. Faţa de vreo 2 ore si ceva cānd le-am luat. Pe power saving te tin destul.

Alt punct slab e ca nu au sistem de operare. Eu le dau cu windows XP instalat dar fară licenţă.

In acest moment avem 5 laptopuri la firma si 2 desktopuri si suntem 3 oameni Eu acasa mai am 2 laptopuri extra si un desktop.

Apropo, un punct forte e ca laptopurile sunt in stare bună pt că nu le-am prea purtat. Unu dintre ele era pe post de desktop la mine pe birou.

Incă o chestie, pretul include TVA. Fiind luate pe persoana juridică le dau cu factura.

Comment

1250 lei pot sa iti ofer pe unul, te rog sa ma anunti daca esti de acord...e criza

Comment

Originally posted by jarmila33 View Post
                  1250 lei pot sa iti ofer pe unul, te rog sa ma anunti daca esti de acord...e criza
                  sunt de acord cu 1250 lei, fac reducerea ca te-ai inscris pe fxtrader.
                  Esti din cluj? Vi dupa el?

Comment

O bucată a fost vāndută şi geanta a fost dată. (nu la jarmila33)

Mai este una la 1450 RON (TVA inclus).
                    Update in progress.

Comment

VĀNDUT!

Am vāndut şi ultima bucată şi īnchid threadul.

Comment

Working...
                      X