www.radeberry.com

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dezvoltare personala

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Timpul este un cerc. In orice directie ai merge ajungi de unde ai plecat.

Comment

• si de unde ai scos aberatia asta? micule ainstain!
      cred ca e doar pentru tine valabil, tu te invarti in cerc.... ai baut ceva?
      Last edited by iulik; 7th December 2015, 04:20 PM.

Comment

• Tu nu te invarti in cerc? Orice ti-ar zice omu' tu ajungi tot la stomac. Ai umplut stomacu, ce mai conteaza?

Comment

• Originally posted by LuceNera View Post
          Timpul este un cerc. In orice directie ai merge ajungi de unde ai plecat.
          Iar cand ne acoperim o greseala cu o alta greseala, cercul devine unul vicios...
          Pretul este o miscare, nu un rezultat.

Comment

• L-am umplut dar tot nu am chef de discutii filozofice, dar pentru tine fac un efort...
            Tipii de la keshe sunt niste sarlatani, detin tot felul de tehnologii visatoare dar nu au nimic concret de atata timp. probabil sug si ei niste bani de la oamenii care viseaza.
            Ca sa poti visa trebuie sa ai ceva in buzunar sau sa ai ceva in creier si sa fii perseverent, concret tu nu ai nimic si vei ramane doar la stadiul de vise cu sanse de reusita 0. Bautura e medicamentul minune pentru romanii visatori...

Comment

• Poti sa-mi demonstrezi ca tu ai ceva in creier?

Comment

• nu, ca nu imi umple stomacul demonstratia
                azi mi-a mai venit o idee si am de lucru, timpul e pretios.
                Last edited by iulik; 7th December 2015, 07:53 PM.

Comment

• Multumesc pentru confirmare!

Comment

• cu tine ajung mereu de unde am plecat, ies din cercul tau...

Comment

• Nu ai nevoie de mine, ajungi singur.

Comment

• Originally posted by gigi View Post
                        De asta in romania atata lume se adreseaza cu Boss sau Sefu, e un alt placeholder pt Tatucul din cer cu care daca te porti frumos te ajuta cumva. Altfel spus, o tara de supusi care asteapta un Stapan la care sa slujeasca. De asta si avem asa o rata mica de antreprenoriat.
                        Cum, Doamne iarta-ma, sa ai initiativa antreprenoriala cand statul iti creste impozitul la 2% din imobil fiindca ai afacere acasa. Huaaa! Asta sigur e ordin de la FMI.

Firm? acas?? Risc s? creasc? taxa de 20 de ori. Cine este obligat s? pl?teasc? ?i cine scap?: Exemple

Citez dintr-un comentariu la stirea din link:
                        "3. Masura era buna, daca spiritul legii ar fi fost sa-i impoziteze ca firme pe persoanele fizice proprietare de centre de afaceri, moluri, hale, etc. , unde din constructie destinatia cladirii era de comercial. 4. In realitate nu se vrea decat distrugerea initiativei private si amicului antrepenor. De-a lungul ultimilor ani s-au vazut mai multe semne. Trebuie sa existe doar bugetari, corporatisti si asistati sociali. Restul, valea!"

Comment

• Unii fac afaceri și restul se plâng ca nu îi lasă statul.
                          Fa-ti un pfa și dai viteza dacă ai curaj și idee. Dacă nu, taci și nu te mai plânge, fii un sclav toată viața....

Comment

• De unde stii tu ca nu am PFA?

Numai cei care lucreaza 8 ore/zi nu au habar cat suge statul de la firme asa ca ciocu mic.
                            Last edited by LuceNera; 10th December 2015, 10:58 AM.

Comment

• statul iti ofera scoala gratis, drumuri, spitale, militie... acum trebuie sa platesti pentru ce iti da statul inapoi.
                              sunt la fel de eficienti ca o biserica, te perpelesc nonstop si iti ofera iluzii ca primesti ceva in schimb.

Comment

• Imi gasesc masina in parcare cu plasticul de la oglinda lipsa, altadata cu parbrizul fisurat. Militia ridica din umeri.
                                Spitalele ucid in loc sa salveze.
                                Unii r?ni?i din Colectiv au murit din cauza infec?iilor din spitale. Medic: I-am spus ministrului B?nicioiu c? ar trebui transfera?i în str?in?tate - Gândul
                                La drumuri se stie povestea:
                                Marea asfaltare, doar pe hârtie. Bulevardele Capitalei sunt tot pline de gropi
                                De scoli ce sa mai zic...
                                Au picat examenul vietii, dar nu-si fac probleme. "Semintele au acelasi gust si fara BAC luat"

Pentru ce platesc impozit ca nu inteleg?

Comment

Working...
                                X