Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sparkprofit - Faci bani pe prezicerea pretului

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by Dan Paveliuc View Post
    Daca te uiti superficial, piata pare random ... in realitate, piata merge incotro vor Big Boys sa se indrepte
    Big Boys sunt cei care incaseaza comisioanele (spread-ul la forex) si Big Boys nu vor sa castige nimeni. Nici cei care tranzactioneaza UP, nici cei care tranzactioneaza DOWN. De aici sansa de 50-50 pentru UP si DOWN. Si nu e superficial, datele istorice confirma.

Evident, mi-ar placea sa ma insel, sa adun 1+1 si sa imi dea 3, din pacate calculatorul ma dezamageste. Rezultatul este mereu 2.

Comment

si cum aflam ce fac big boys?
      sa inteleg ca te suna de la goldman sachs?
      Last edited by iulik; 24th April 2014, 11:38 PM.

Comment

Big Boys sunt bancile, hedge fund's , companiile mari; ei sunt cei care misca piata incotro vor ei . Big Boys sunt la fel ca un Elefant, care merge unde vrea el ;eu, sunt o mica insecta pe langa el; faza este ca Elefantul cand merge, lasa urme, iar daca vrei sa stii incotro se indreapta, te iei dupa urme.

Comment

Cel mai simplu mod de a afla ce fac Big Boys este de a urmari graficul ; faza este ca trebuie si sa stii sa-l "citesti" , altfel, degeaba te uiti la el .

Comment

Originally posted by Dan Paveliuc View Post
            faza este ca Elefantul cand merge, lasa urme, iar daca vrei sa stii incotro se indreapta, te iei dupa urme.
            Hai ca la asta m-am distrat!

Urmele sunt intotdeauna in urma miscarii. Ce faci daca elefantul merge in zig-zag? O iei inainte ca asa indica urmele, cand colo el o ia inapoi :lol:

Comment

daca te uiti la o linie si tu stii ce fac big boys da-mi voie sa te compar cu mama omida care citeste in rune.

sa zicem ca vedem retail aici:
              Community Outlook EURUSD | Myfxbook

big boys unde ii vezi? sau daca retail e pe sell si pretul urca inseamna ca bigboys sunt contra?

hai sa lasam aberatiile cu "cititul" ca sunt satul!:lol:

Comment

Originally posted by iulik2k1 View Post
                daca te uiti la o linie si tu stii ce fac big boys da-mi voie sa te compar cu mama omida care citeste in rune.
                Exact asa stau lucrurile ... te uiti la linie si identifici semnalele care iti indica intentia pe care o au Big Boys ... e atat de simplu ... trebuie doar sa stii ce semnale sa urmaresti .

Linia aia de care vorbesti, nu se formeaza random...

Comment

stii cum se formeaza pretul? stii ce sunt alea volume?
                  sa zicem ca am 3 nivele de pret in sus pe buy.
                  avem 10 loturi la 1.3201 10 loturi la 1.3202 10 loturi la 1.3203.
                  eu gigi cumpar 30 de loturi piata sare 3 pipsi. ok? ma urmaresti?
                  sa zicem ca avem 100 de loturi la 1.3201 eu gigi cumpar 30 de loturi.
                  pretul ramane acolo. cum ma diferentiezi pe mine big boys ca am cumparat 30 de loturi? un big shark nu trebuie sa cumpere 1000 de loturi ca sa vezi tu o miscare.
                  poate sa cumpere timp de 2 zile.
                  tu in ce linie mai vezi? in linia vietii?
                  Last edited by iulik; 25th April 2014, 12:34 PM.

Comment

Lasa ca se suie pe muntele Venus si vede mai bine :lol:

Comment

Working...
                    X