Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sparkprofit - Faci bani pe prezicerea pretului

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Sparkprofit - Faci bani pe prezicerea pretului

Salut,

Sper sa nu deranjez pe nimeni cu acest topic. Am descoperit recent un site dragut . Practic faci predictii in forex si cand ajungi la 20.000 de puncte ti se da un mic comision. Pentru timpul liber in care va plictisiti sau asteptati sa treaca stirile , aruncati o privire aici -->> Sparkprofit

sper sa nu o iei personal, dar banii ii facem din forex nu din tot felul de tampenii adiacente forexului. pe principiul daca nu stii sa faci bani din trade dai lectii.

Comment

Nu o iau personal. Si ca sa vezi ca sunt friendly, in ciuda atacurilor tale repetate, iti intind mana mea in ajutor sa-ti recuperezi pierderea pe contul live. Bati palma ?

P.S n-am nici o pretentie financiara.

Comment

cand ma bagi in seama ma bucur ca un troll
        pe scurt: eu nu cred ca tu faci bani poti sa imi demonstrezi ca ma insel?

pierderea nu e asa mare si ii recuperez.
        Last edited by iulik; 23rd April 2014, 10:42 PM.

Comment

Diferenta dintre demo si real e uriasa !. Iulik e unul dintre cei mai buni traderi . Pe REAL. Nu cred ca are nevoie de ajutor.

Comment

:l what the :lol:

Sa-ti spun o intamplare , iulik. Eram intr-o zi, discutam cu cineva despre ceva, si incercam sa-l manipulez si alegeam cuvintele intentionat cu o anumita ordine incat sa-l constrang sa faca cum doresc eu. Si la un moment dat, omul si-a dat seama ce am incercat sa fac si imi zice "Da' cine esti tu bai pulifriciule sa ma intereseze ce crezi tu despre mine?" :lol: Am rÔs de m-am spart .

Facem targul ? Stii ce-nseamna asta !

Comment

pe forumuri intalnesti tot felul de trolli cum ii numesti tu, stau de vreo 5 ani pe forex aproape zi de zi, am incercat tot felul de idei/roboti, mintea mea a inteles cat de cat forexul. cand vine cineva si ma manipuleaza ca el face si drege se bate cu caramida in piept, se da cu fundul de pamant ca el face sute de procente pe demo pentru mine e fix pix.
              eu te stiu si din grupul cu proximus. l-ai omorat pe proximus cu tot felul de idei, l-ai batut la cap cu toate tampeniile si cu toate strategiile tale minune pe care nu ai fost in stare sa le expui clar ca sa poata face un robot din mintea ta creata. eu nu aveam atata rabdare cu tine.
              esti la fel ca celalt big shark (darzu) alt flutura vant care facea pipeti in loc de pipsi si am fost singurul care s-a luat de marele guru. doar gura de voi, aveti doar conturi bonus de la brokeri si va dati mari super traderi.

faptul ca am pierdut cateva sute de dolari intr-o zi pentru mine nu inseamna nimic, eu imi fac testele pe real am renuntat la demo de ceva timp. stiu ca tu stii strategii minune si poti face 1000usd/zi. multumesc nu am nevoie ca nu am incredere intr-un balon de sapun.

intoarce-te la grupul tau minune la care eu nu am acces, am inteles ca nu ai nevoie de critica si am inteles ca nu am ce sa invat de acolo.
              ma bucur ca si acolo au inceput sa cristalizeze traderii care au un statement pe real, tu ai fost singurul care nu are ce sa arate. astept sa vad si eu contul tau de lmax (lmax nu accepta mai putin de 10k si au renuntat la traderii persoane fizice, asa ca nu mai visa la lmax)

p.s. daca ceilalti accepta maimutoi e problema lor, eu nu ii accept. nu am timp sa pierd cu ei, din pacate ti-am acordat prea mult.

Comment

E o vorba batraneasca si plina de intelepciune. Zice asa " Uita-te tu, ai mila de Dracu si Dracu e al dracu' " .

Vulpea cand n-ajunge la struguri zice ca-s acri.

Ma, avea dreptate cine-a spus , "Ce faci, fa fara sa stie altul ca vei starni invidia" . P.S : ti-am demonstrat ca vorbele tale sunt vorbe-n vant. Si am o sustinere. Ti-am aratat ca piata nu e random, ti-am dovedit dar esti atat de invidios si uracios incat refuzi sa accepti si o dovada vizuala. Tu nu ai o sustinere. Pardon, ai un DrawDown de 71.52% . Si tovarasul tau spunea ca esti cel mai tare trader pe care-l cunoaste . In momentul asta nu esti cu nimic mai presus decat Darzu pe care-l blamezi. Daca stau si ma gandesc, el chiar e mai presus ca tine , si mult mai mult : a inchis pe profit cu 40% . Tu, doar viseaza...
                Last edited by apolo; 24th April 2014, 10:06 AM.

Comment

Horatiu, imi cer scuze pentru discutia neproductiva, poti sterge daca doresti acest subiect, nu mai am ce completa.
                  O zi buna.

Comment

o monitorizare o tin pentru mine ca sa vad cum stau dupa un an.
                    degeaba ai 1000% int-o saptamana. asta pot si eu pe demo dar nu ajuta la nimic. iti arata mql4me milioane de procente pe demo. tu ramai cu procentele tale pe demo eu raman cu realul.

p.s. nu dau 2 bani pe demo-ul tau... esti greu de cap? realul conteaza!

Comment

Originally posted by apolo View Post
                      Ti-am aratat ca piata nu e random
                      Poti sa dai link unde ai aratat ca piata nu e random?

Din calculele mele am dedus tocmai invers. Piata e random daca ne referim la stiri. Personal, m-am convins ca stirile sunt ca statisticile oferite "gratis" de site-urile din industria pariurilor sportive, praf in ochi. Piata nu tine cont de stiri, si mai mult decat atat, in orice moment probabilitatea pentru UP este egala cu probabilitatea pentru DOWN, deci 50-50%. Cu demonstratie daca vrei.

Daca ne referim la probabilitatea pentru UP si DOW, intradevar, piata nu e random, adica respecta probabilitatea de 50-50%.

Repet din nou, nu am citit nicaieri, sunt doar deducerile mele.
                      Last edited by LuceNera; 24th April 2014, 02:23 PM.

Comment

Si totusi , Iulik e unul dintre cei buni. E critic la adresa oricui , dar asta e un lucru rau ?

Acelasi fel de a vedea lucrurile il avea si GubyIQ , alt trader foarte bun , dovedit , dar , din pacate bannat de pe acest forum.

Comment

eu am spus ca piata este "random". demonstreaza ca nu e "random" si arata un sir de 8 din 10 tranzactii profitabile cu rr 1:1.
                          am vazut o poza cu un cont demo pe o saptamana in care erau 174 de tranzactii, 400% crestere cu dd de 6%. pe real ar fi frumos dar pe demo e frectie. magicieni pe demo sunt destui.

Comment

Originally posted by iulik2k1 View Post
                            arata un sir de 8 din 10 tranzactii profitabile cu rr 1:1
                            Exista si siruri mai mari de 8 tranzactii profitabile. Ca si exemplu, daca vei deschide la plesneala in fiecare luna cate 10 tranzactii, va veni o luna in care toate tranzactiile sunt profitabile. De asemenea va fi si o luna cu 10 tranzactii pierdute. Evident, fiindca avem 50-50% sanse pentru UP si DOWN, pe termen lung, nr. de luni cu 10 tranzactii profitabile vor fi aproximativ egale cu nr. de luni cu 10 tranzactii pierdute.

Comment

Daca te uiti superficial, piata pare random ... in realitate, piata merge incotro vor Big Boys sa se indrepte

Comment

Working...
                              X