Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sisteme Rentabile ?

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Chiar te rugam... sa vedem si noi pe ce ai avut curajul sa dai 2000 de parai.
    A good trade is when I Break Even. A great trade is when I Take Profit.

Comment

Cu toata prietenia , nu cred ca sistemul merita USD 2,000. Daca iti plac sistemele de tranzactionare care traseaza liniile de trend pe chart , uite un indicator profesional ( care arata aproape ca un sistem de tranzactionare ) destul de exact si mult mai ieftin :True Trendline Indicator .
      Si aici , cum poti construi propriul sistem folosind acest indicator :http://www.truetl.com/example.php
      Last edited by puiu288; 2nd August 2015, 02:23 PM.

Comment

Multumesc pentru sugestii.

Sunt incepator in forex si am cautat sa cumpar un sistem profitabil.

Acum doar timpul va arata daca m-am tepuit.

Am jonglat cu time frame uri mici (15m, 30m. 1H) si am ajuns la concluzia ca voi tranzactiona doar pe 4H, 8H, D1, W1 si MN. Semnale vor aparea mai rar dar cred ca vor avea si o acuratete sporita.

In plus nu am timp sa stau in fata PC ului. Am activat optiunea din indicator ,,Push Notification Alert,, si cand primesc mesaj pe android intru in piata.

Multumesc pentru sugestii puiu.

Cam asa arata semnalul. Am cumparat AUD/USD la 0.74127

O saptamna verde va urez !
        Attached Files

Comment

?

Unde ai pozitionat pierderea asumata (stop-loss) si tinta de profit (take-profit)?

Comment

sl e la 0.72, tp probabil e trailstop.

Comment

iulik a intuit bine.

Comment

as inchide la 0.7440

Comment

mergem pe sistem daca tot a dat banii, asa vedem ce stie sa faca.
                  daca ne apucam sa "imbunatatim" noi nu ne mai dam seama de valoarea lui.

Comment

Eu zic de pe acum sa punem tranzactii contra sistemului :lol:
                    Ne facem milionari :lol:

Comment

Am atins SL.

Puteam sa inchid tranzactia cu o pierdere mai mica deoarece sistemul mi-a indicat o schimbare a trendului ,,short term bar color change to opposite color,,

Merg mai departe:

13 Aug Long GBP/USD la pretul de 1.56228 pe time frame Day
                      13 Aug Long USD/CHF la pretul de 0.97668 pe time frame Monthly

Intre timp am mai avut niste tranzactii pe 4H cu profituri mici.

Deci LuceNera ti-am dat doua ponturi ca sa joci imotriva sistemului ! :lol:

Gl all !

Comment

Working...
                      X