Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sisteme Rentabile ?

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Sisteme Rentabile ?

O sa fiu succint:

Am gasit aici Whitelist - Forex Verification Agency niste sisteme care par profitabile.

1. ProCharts Charting Solutions - Home

Costa 50k USD si se vand doar 5 licente pe an doar institutiilor am inteles. Deci pas. Mai multe detalii aici: Procharts© Professional Trading System Forex Stock Futures 2015 | eBay

2. Chart Intelligence | Award Winning Trading Systems 2015

De aici m-ar interesa sistemul Nr. 3. Costa 2k USD. Intrebarea mea este daca merita sa cumpar acest indicator. Nu am inca banii si mai dureaza pana ii strang. Ma gandesc sa achizitionez acest sistem cu cativa prieteni. Credeti ca merita aceasta investitie ?

Mulumesc.

1. daca ai avea un sistem care face bani l-ai vinde?
    2. cum iti demonstreaza ca e functional? ca pe istoric e egal cu 0.
    un sistem care functioneaza azi, nu e garantat ca va merge maine.
    se poate crea un filtru care sa mearga istoric, pe viitor daca piata isi schimba si sigur isi va schimba profilul nu vei mai avea succes.

p.s. daca eu iti spun ca am ghicit numerele la 6/49 imi dai 2k sa ti le spun pe urmatoarele?

Comment

Apache , tu si cei citiva prieteni puteti sa cumparati sistemul acela .
      Nu e scump , depinde citi sunteti.
      - Altfel , gindul ca nu ai incercat nu o sa-ti dea pace toata viata. Ai sa te lamuresti singur !
      -Eu sunt de acord cu ce spune Iulik , dar , trebuie sa hotarasti tu singur , cu prietenii tai !
      Vesnic optimist

Comment

1. M-am gandit ca sistemele sunt promovate atat de Forex Verification Agency Whitelist - Forex Verification Agency cat si de fxratemate ( FxRateMate - Best Trading System Reviews)

2.Sistemul de 50.000 USD se vinde doar institutiilor si doar 5 licente pe an.

E prea scump. Anul asta mai sunt doar doua licente la vanzare si se vand doar clientilor privati.

Detalii aici: Procharts© Professional Trading System Forex Stock Futures 2015 | eBay

Yearly performance since 2010:
        2015 Jan - April: +178%
        2014: +631%
        2013: +768%
        2012: +345%
        2011: +590%
        2010: +512%

3.Sistemele de 2000 USD de aici Chart Intelligence | Award Winning Trading Systems 2015 mi se par mai accesibile ca pret.

Intr-adevar ei nu dau prea multe detalii insa mai bine asa decat cei care isi promoveaza robotii si EA urile cu poze din Bahamas, Ferari, etc.

Legat de intrebarea ta. As vinde un sistem castigator cu un numar limitat de licente daca as vrea sa fac capital pentru Forex.

Nu ofera banii inapoi deoarece ei sustin ca sistemele sunt profitabile. Deci nu au optiunea ,,money back guarantee.

,,While we are 100% confident you’ll be happy with the quality of our products, since we are offering non-tangible irrevocable goods, we do not offer/issue refunds once the order is placed. As a customer, you are responsible for understanding this upon purchasing any item on our site.,,

La achizitionare trebuie sa accepti si documentele de copyright.

Nu compar loteria (gamblingul cu forexul). Legat de numerele 6 din 49.

Multumesc pentru raspuns si mai astept si alte pareri.

Comment

nici eu nu am comparat forexul cu gamblingul 5 ani de zile, am fost orbit de analize tehnice si fundamentale.

astepam sa ne uimesti cu sistemul minune, ar fi bine sa functioneze.

iti mai fac un calcul simplu:

daca pui 2k capital de start la super sistemul lor ai:

2000*1.78*6.3*7.68*3.45*5.9*5.12=17,951,173

tu la 18milioane de euro te-ai m-ai stresa cu un website pentru 2k de la vreun fraier. pot sa scriu ce vreau pe site-ul ala, ca am vandut 30 sisteme de 50k. tu chiar crezi ce spune acolo?

sunt banii tai, cumpara-l si astept poze din Bora Bora.

Succes!

Comment

sistemul numarul 2:

"Volume trading, market profile and trend cycle analysis: all combined into this smart and advanced MT4 trading system. "

volumele nu sunt accesibile in mt4.

sistemul numarul 3: trend folower.
            nu poti defini un trend dar ei stiu exact cand incepe si cand se termina.

(am un prieten care vinde si acumulatori. cand intra clientul in magazin il intreaba de care vrea, original sau copie? ii vinde acelasi produs la preturi diferite :lol: tu de care vrei?)

Comment

Nu il cumpar inainte de a afla feed-backuri.

De aceea am postat. Pana una alta folsesc 3 boti pe acelasi cont real DeltaStock din 1Mai.

Rezultatele:

1. Steady Winner V6.0a Small Account version EURUSD 1H
              2. Forex Growth 1.1. Power EURUSD 15 min
              3. Wall Street Forex Robot 4.6 EURUSD 15 min
              4. Wall Street Forex Robot 4.6 GBPUSD 15 min
              5. Wall Street Forex Robot 4.6 USDJPY 15 min

Pe un alt cont ,,ma joc,,. Sunt newbie in Forex. Invat acum sistemul cu indicatorii lui Nihilist.

Succes si tie !

Comment

3333.jpg Photo by Apache003 | Photobucket

sistemul poate fi la baza un martingale, merge 5 ani si crapa la un moment dat. e greu sa ai un EV+ pe termen lung in forex. ca si in poker, ca si in pariuri si in forex nu poti castiga pe termen lung fara statistica. asta e singura cale de urmat restul e la ghici...

Comment

Atat FxRateMate - Best Trading System Reviews cat si Chart Intelligence | Award Winning Trading Systems 2015 sunt inregistrate pe acelasi nume - Gabor Kovacs, care e expert mondial in IciMuci™ - Gabor Kovacs ? chartist, Ichimoku expert

Cat despre Apache, e posibil ca sa fie aici pt a face reclama sistemelor, in calitate de afiliat.

Comment

Originally posted by gigi View Post
                    Cat despre Apache, e posibil ca sa fie aici pt a face reclama sistemelor, in calitate de afiliat.

Nu asta este scopul acestui thread. Ai vazut ca au afiliati ? Daca da eu nu fac parte din ei.

Ai doar cuvantul meu. Altfel nu pot sa iti dovedesc.

Bafta !

Comment

Nu vreu sa spamez forumul insa intre timp am primit raspunsul celor de la Chart Intelligence:

,,Dear Mr. XXXX,

Thank you for contacting us. I will answer your questions in order:

-The system is good for micro account ?
                      Yes, you can run it on micro account.

-If not, what is the minimum balance for account to trade safe with the system ?
                      We would recommend at least $500-$1,000.

-In wich time frame the system has the best results ?
                      The best results are on H1, H4 and Daily timeframes, but you can even trade it on M15.

-Which is the average daily transactions ?
                      It depends on the timeframe. On the H1-H4 timeframes you get about 1-2 trades a day on a currency pair.

-What percent are positive transactions ?
                      It also depends on lots of factors: timeframe, currency pair, exit strategy (we offer it with 3 different exit strategies). In my opinion it is safe to say that the profit factor is between 65-70%.

Our trading systems are excellent choice for both beginner or advanced traders because of the reliable performance and professional background. We are the No.1 choice of traders who would like to take their trading to the next level. Please feel free to let me know if I can help you with anything else, I’m happy to help.

Sincerely,
                      Robert Spencer
                      Chart Intelligence,,

PS. Multumesc gigi pentru informatia ca siteurile apartin aceluiasi Gabor Kovacs.

Bafta in tranzactii !

Comment

te asteptam sa ne arati sistemul!

Comment

Am cumparat azi sistemul Chart Intelligence System No.3 de pe ebay.

Astept sa imi trimita licenta, documentele de copyright si manualele.

Comment

sper sa se ridice la nivelul sperantelor tale. stii ca noi suntem mai pesimisti.

Comment

Ty !

Prima tranzactie + 70 pipsi (long) pe frame 4h EUR/USD.

O sa fac din cand in cand update uri.

Comment

Working...
                              X