Announcement

Collapse
No announcement yet.

BRD - Analiză

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by hcristea View Post
    Eu nu sunt avocatul forumului (parca am stabilit că maxu e) eu dau doar de lucru la avocaţi indirect, adică dau sfaturi la oameni care actionează conform lor şi până la urmă trebuie să apeleze la avocaţi :lol:
    aha.. sa inteleg ca te alegi cel putin c'un comision
    TRADE WHAT YOU SEE, NOT WHAT YOU THINK

Comment

nu, dar poate mă apuc dacă văd că-i profitabilă afacerea
      All Your Pips Are Belong To Us!

Comment

Originally posted by maxu08 View Post
        la BVB functioneaza analiza tehnica ca si la forex? in ce proportie, raportata la analiza fundamentala a societatii: business, procese, riscuri valutare/fiscale, etc?
        Maxule, hai să vedem cum merge BRD-ul

A trecut ceva timp şi ne putem uita iar pe charturile weekly. Avem rezistenţa pe la 15 lei. Pe chartul weekly, interval de 6 luni se vede că high-ul SS-ului nu a fost luat încă şi o diferenţa mare de volum. Volumul mare a SS-ului îmi zice că mulţi au vândut atunci. Săptămâna asta e încă la început, să vedem pe ce volum termină şi cum arată lumânarea.

Preţul o va lua într-o direcţie că deja prea de mult timp tot acumulează energie.
        Attached Files

Comment

BRD

Ataşez o poză actualizată a chartului BRD zilnic. Să vedem cum închide azi. E împortant că e sfârşit de săptămână şi de lună.
          Attached Files

Comment

De mărţişor

S-a închis azi la 14,5, ziua o fost bearish. Dacă scade sub 14,5 s-ar putea să coboare până pe la 13. Mai încolo e 11 şi 8 lei.
            Attached Files

Comment

Volumul în trading

Volumul e în scădere. Asta înseamnă că se tranzacţionează din ce in ce mai puţin (evident ). Asta înseamnă că nu mai sunt atâţia cumpăratori şi vânzătorii vor fi nevoiţi să lase din preţ.

Cumpărătorii ţin preţul şi îl duc în sus pe un volum mare şi în creştere. În lipsa lor preturile pică. Preţurile pică pe un volum mic.

În Forex, din cauză că nu avem un punct central unde se fac tranzacţiile nu avem un volum real. La BVB şi alte burse care se tranzacţionează intr-un loc avem volum şi putem să-l folosim în analize.
              Attached Files

Comment

Working...
              X