www.radeberry.com

Announcement

Collapse
No announcement yet.

BMFMS si alte derivate...

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Daca te referi la Vanguard-actualul Tradeville, la astia nu poti sa tranzactionezi pe pietele futures externe, doar pe BVB si Sibex, ceea ce nu ma intereseaza. Ma gandeam ca poate a incercat cineva vreun broker strain pe pietele externe.

Comment

Si Vanguard ofera acces catre pietele externe prin platforma Startrade XT.
      A good trade is when I Break Even. A great trade is when I Take Profit.

Comment

Am incercat acum platforma lor. Ofera CFD pe pietele externe. Oricum nu imi place platforma. O sa mai caut unul strain.

Comment

Cand gasesti ceva bun da lincul aici.

Comment

Are cineva idee ce s-a intamplat cu SIF-urile astazi?

Comment

A fost respins proiectul de lege privind ridicarea pragului de detinere la SIF-uri de catre Comisia de Politica Economica din Parlament. Totusi, proiectul merge mai departe, avand nevoie de aprobarea Comisiei de Buget Finante. In acest moment pragul este de maxim 1 %, ceea ce inseamna ca nicio persoana fizica sau juridica nu poate detine mai mult de 1% in actiuni din capitalul social al vreunui SIF. Propunerea este de marire la 5%. Investitorii pe SIF-uri reactioneaza foarte puternic la stirile privind pragul de detinere (pana acum a trecut de doua comisii, si in acele zile au crescut foarte mult), acest subiect fiind in discutie de ceva luni bune.

Comment

Originally posted by rares86 View Post
                acest subiect fiind in discutie de ceva luni bune.
                Iti spun eu ca sunt ani.

Comment

Working...
                X