www.radeberry.com

Announcement

Collapse
No announcement yet.

O idee, ca tot e nebunia asta cu alegerile din SUA

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• O idee, ca tot e nebunia asta cu alegerile din SUA

De cateva zile se vorbeste doar de alegerile din SUA si de implicatiile e care le-ar putea avea pe pietele financiare. S-a format o idee generala: catiga Clinton, dolarul se va intari, aurul va scadea, actiunile vor creste; castiga Trump, scenariul invers...

Mi-as dori ca lucrurile sa fie asa simple…

Asa ca am zis sa-mi dau si eu cu parerea. In opinia mea, Clinton la Casa Alba n-o sa faca atat bine pentru USD( iar parerea mi s-a format in ultimele zile, de cand m-am uitat foarte atent la reactiile USD, cu tot cu Clinton foarte probabil castigatoare). Este cel mai probabil scenariu si, cel mai sigur, luat in pret deja. Cum spuneam mai sus, lucrurile nu sunt chiar atat de simple si, cu tot cu Clinton presedinta, USD se poate devalorizeaza linistit.

Trump pe de alta parte ar face rau USD, lucru evidentiat clar saptamana trecuta, cand un sondaj il arata in avans.

Ce putem sa facem in cazul acesta ca traderi? Nu-mi vine decat un singur raspuns in minte: “asymmetric bet”. Cum spuneam, daca castiga Clinton miscarea pe dolar este probabil sa fie limitata si de scurta durata, in schimb Trump ar duce USD puternic in jos.

Doar o idee…:
    Program mentorat si tranzactionare Forex- Unic in Romania

Vezi mai multe detalii!

Din tot acest tambalau creat de iesirea lui Tramp nu pot decat sa-mi intaresc, pentru a mia oara, niste crezuri:
    1. Nimic nu e sigur, lucruri de genul A rezulta in B, iar C rezulta in D sunt valabile in matematica, iar tradingul nu e matematica(vezi intarirea usd cu unele valute si devalorizarea cu altele)
    2. Mai mult uitat si mai putin tranzactionat te face un trader de succes pe termen lung
    Din Brexit se pot invata multe, cand vine insa vorba despre tranzactionarea Forex, cea mai importanta lectie este ca "Nicio pozitie este o pozitie"
    Program mentorat si tranzactionare Forex- Unic in Romania

Vezi mai multe detalii!

Comment

Working...
    X