www.radeberry.com

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Brokeri de care ar fi bine sa te feresti

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Brokeri de care ar fi bine sa te feresti

Tot primesc e-mailuri(newslettere sau mascate in "greseli") care ma invita sa ma fac milionar. M-am gandit ca ar fi bine sa existe o sectiune pe forum unde fiecare sa-si poata spuna experientele neplacute, sau sa atraga atentia celor care fac primii pasi pe piata asupra unor "brokeri" de care ar trebui sa ne ferim.
    Program mentorat si tranzactionare Forex- Unic in Romania

Vezi mai multe detalii!

O sa incep eu cu un e-mail pe care l-am primit astazi:

Buna,
    Ai mai jos lincul catre programul de care iti spusesem ieri la cafea; acela care m-a ajutat sa imi cresc usor usor veniturile fara sa fac mai nimic de acasa
    Numai saptamana trecuta am facut aproape patru sute de euro.
    Sa imi spui cum ti s-a parut! Pe mine m-a ajutat mult.
    Uite aici e: http://bit.ly/21HQ64Y
    Partea cea mai tare e ca este gratuit .. nu te costa nimic, doar iti faci cont moca si dupa aceea iti fac ei training pe internet tot moca
    Vorbim,

Vezi mai multe detalii!

Comment

Sunt pățit cu UFX, recomand să fugiți de acest pseudobroker.

Comment

Interesanta idee, Toti brokerii au clienti nemultumiti.
        Uite clienti nemultumiti de AxiTrader
        http://www.forexfactory.com/showthre...09#post8751109
        http://www.forexfactory.com/showthre...63#post8713863
        Last edited by Tim_isoara; 17th March 2016, 07:28 PM.

Comment

Originally posted by Tim_isoara View Post
          Interesanta idee, Toti brokerii au clienti nemultumiti.
          Uite clienti nemultumiti de AxiTrader
          http://www.forexfactory.com/showthre...09#post8751109
          http://www.forexfactory.com/showthre...63#post8713863
          N-ai inteles si ai sarit repede cu Axi. Frustrari, ce sa spun?

Nici ceea ce a spus Apolo despre AM n-as fi pus aici...

"Brokeri de care trebuie sa te feresti" inseamna altceva

Orice broker are "dusmani". In plus, din cate vad, Axi a raspuns. Asta e ca ce zicea Paveliuc, pana sa fie dat afara de aici, ca l-a furat FXCM.

Vai Doamne, in loc sa faceti ceva va ...ute grija ce fac eu, de parca de aia nu reusiti voi, ca-mi iese mie...

Baga cu Axi, daca tu consideri ca-i acelasi lucru Axi cu UFX, Iforex si altii ca ei

Vezi mai multe detalii!

Comment

Nu poti proba conditiile de tranzactionare oferite de Axi , pe un cont Demo . Acolo totul va fi perfect ca si la Admiral dealtfel . Pe real e alta mancare de peste . Am avut cont demo la Admiral ani de zile (il foloseam sa urmaresc indicii acolo ) , si absolut niciodata nu s-a intamplat ce s-a intamplat pe real . Deci adevarata fata a unui broker o vezi pe real nu pe Demo . Parerea mea.

Comment

Originally posted by Mihai Iacob View Post

N-ai inteles si ai sarit repede cu Axi. Frustrari, ce sa spun?

Nici ceea ce a spus Apolo despre AM n-as fi pus aici...

"Brokeri de care trebuie sa te feresti" inseamna altceva

Orice broker are "dusmani". In plus, din cate vad, Axi a raspuns. Asta e ca ce zicea Paveliuc, pana sa fie dat afara de aici, ca l-a furat FXCM.

Vai Doamne, in loc sa faceti ceva va ...ute grija ce fac eu, de parca de aia nu reusiti voi, ca-mi iese mie...

Baga cu Axi, daca tu consideri ca-i acelasi lucru Axi cu UFX, Iforex si altii ca ei
              1. Te-ai suparat ca am scris de Axi ca si cum am ceva personal cu tine.
              Nu inteleg tu ca IB pentru FXCM de ce esti asa suparat ca am scris de Axi???
              Daca scriam de FXCM ???
              2. Eu trebuia sa deschid un cont in AU(pentru copy trade) si a trebuit sa aleg intre 3 brokeri din AU si nu am ales Axi ci altul.
              Clientii erau nemultumiti de slippage dupa copy trade, de toti cei 3 brokeri, dar cel mai mare il avea Axi.
              3. Axi are o reclama despre un concurs in care minte prin omisiune si care a enervat multi traderi din zona, de aceea am scris.
              4."Asta e ca ce zice Paveliuc, pana sa fie dat afara de aici , ca l-a furat FXCM" aici nu am inteles, este o amenintare? Sa nu scriu cumva de FXCM ca sunt dat afara?
              5. " Vai Doamne, in loc sa faceti ceva va ...ute grija ce fac eu, de parca de aia nu reusiti voi, ca-mi iese mie..."
              Nu inteleg, eu nu ma plang, cu tranzactionarea e OK, am refuzat sa administrez fonduri de pe fxtrade si vamist, cu toate ca oferte au fost.( acum ca esti adm cred ca poti verifica)
              6. Eu ma bucur pentru toti cei crea traiesc din urma pietei FX, fie traderi, IB, angajati la brokeri, profesori, posesori de web etc.
              Cam atat...

,

Comment

Ai perfecta dreptate orkos, conditiile le vezi pe real. Ce ai vazut tu jos e semnatura, pe care o s-o formulez altfel. Eu am cont real la Axi, n-am avut probleme( si n-o spun pt ca ca "sunt" cu ei acum)

Aici voiam sa vorbim de "brokeri" tepari, nu cred ca Axi e tzepar si nici AM nu cred ca-s tzepari.

Niciun client de al meu nu avut probleme cu retrageri, sau banii din cont, nici la Axi, nici cand eram cu AM

Executia AM n-o stiu, n-am avut niciodata cont, pe a Axi o stiu, iar Joi(ca era vorba intr-un post) n-au fost probleme

Vezi mai multe detalii!

Comment

Nu m-am suparat. Poti spune orice de Axi, doar ca nu cred ca Axi e de nivelul UFX, despre care am spus eu. Asupra unor astfel de brokeri voiam eu sa atrag atentia. Nu mai sunt cu FXCM, sunt cu Axi acum. Iar ce spuneam de Paveliuc nu era amenintare, spuneam doar ca si el avea ceva cu FXCM atunci, care na, sunt cine sunt, SI NU CRED CA FURA!!!!

M-a deranjat un pic doar ca ai spus imediat de Axi la postul asta, stiind ca sunt cu ei.

O sa-ti spun ceva, si poate mai citesc si altii:

Fac parteneriate cu brokeri de 5 ani, N-AM FACUT NICIODATA PARTENERIAT CU UN BROKER CARE FACEA MAGARII. Cred ca ai avut cereri de administrare, si eu administrez si refuz de multe ori, dar inchipuie-ti cate oferte de a colabora cu brokeri am avut(sunt mult mai multe decat cererile de administrare pe care le primesc). Am facut doar cu FXCM, Saxo, AM si Axi, brokeri cu care nu mi-a fost rusine. Ultima oferta de la un "beroker" a fost dupa ce am preluat FxTrader si a fost dubla fata de Axi(app nu-s IB, ca sa lamurim asta), am refuzat, nu pot vinde rahat si sa spun ca e Chanel No. 5

Vezi mai multe detalii!

Comment

Nu stiam ca esti cu Axi, dar si daca as fi stiut daca vreau sa scriu ceva, scriu.
                    Oricum te-ai orientat bine in Australia, la ora actuala, brokerii, de acolo, ofera cele mai bune conditi de tranzactionare au cel mai mic cost, calitate buna, reglementare buna.

Comment

Am facut cu Axi pt ca au costuri si executie buna, nu-mi sare lumea in cap. Am citit cu concursul...am clienti la concurs, nu s-au plans de nimic...si nici bani mai putini nu au(din vina Axi). Alt lucru care mi-a placut la Axi a fost ca retragerile sunt in cont in 24h, la FXCM dura mai mult. La AM nu, daca aveai cont in Raiff, daca aveai in alta banca tot asa. Imi mai place ca au AxiPrime si AxiSelect, overall, IN OPINIA MEA(am pus caps ca sa nu-mi sariti in cap, e doar opinia mea) au oferta mai buna decat ce-i pe piata in Ro la ora actuala.

www.axiprime.com

www.axiselect.com

Vezi mai multe detalii!

Comment

​Ati vazut ultimele evolutii in scandalul youtradefx?

http://www.agerpres.ro/comunicate/20...resti-14-03-30

Ce parere aveti?

Va spun eu ceva ce stiu cu siguranta :

1.conturile youtradefx erau in Romania...la Bancpost
                        2. din luna august 2015, Dahore nu mai lucra cu youtradefx, lucra cu Royalpip
                        ​3. Trageti si voi concluziile daca Dahore stia sau nu de investigatia Diicot-ului!

De fapt.... cine era Dahore Marius Bogdan( sau Marius Bogdan, cum se recomanda in mod uzual)?

Acest om nu stiu ce studii are, dar a facut scoala de dat țepe la Forex Center. Din moment de Diicotul sau Politia nu au facut nimic, este clar ca echipa lui Dahore "și-au depășit profesorii".

Dupa Forex Center, a fost Introducing Borker la UFX . Gurile rele spun ca aici a invatat cum se dau tepele "in mod legal si organizat". Ati vazut in cominicatul Parchetului sintagma "organizare pe 2 paliere".

Dupa ce a invatat tot, a intrerupt contactul cu UFX, desavarsindu-si opera la Youtradefx ( YTFX cu puncte intre ele in comunicatul Parchetului.....vă dați seama ce profesionisti ancheteaza cazul! Nici macar nu s-au îngrijit de continut...doar sa arate ca lucreaza). De aici l-am cunoscut foarte bine; am avut un prieten care se blocase cu 1000 de dolari acolo. Omul facea arbitraje pe swap....iar cele de la Youtrade erau de mult ramase in urma ( normal....de x ani dobinzile la Bancile centrale se modificasera, iar la Youtrade nimeni nu se ingrijea sa actualizeze. In plus de acest aspect, serviciul clienti de la Youtrade nu facea nimic...totul trebuia sa faca managerul de cont .

Dupa 1 an, cand omul a vrut sa se lase de arbitraje...a vazut ca banii nu se mai pot recupera...pur si simplu " sistemul automat de retrageri" nu era valabil si in Romania!. dadea o eroare de genul "alta retragere este in curs". Unde am intrat eu in scena? Simplu: aveau EURRON in platforma, iar cotatiile erau in multe momente ...total aiurea. Practic, EURRON nu se tranzactioneaza 24/24, iar cel care configurase serverul uitase sa il blocheze in afara orelor, astfel că efectiv cotatia era legata de eurusd!. Va dati seama ca a fost o decizie importanta pe USD , eurusd a plonjat vreo 200 pipsi...si eurron a urcat vreo 800. Va dati sema ca i-am dublat contul in nici 5 zile....si practic i-a fost mai usor sa negocieze . Poate nu stiti, dar Youtradefx trimitea in fiecare zi o confirmare a tranzactiilor......ÎN TIMP CE UFX NU FACE ASA CEVA!!! Dupa ce a parlamentat cu Dahore si l-a amenintat cu Politia, omul si-a recuperat banii depusi, ba chiar a si o parte din castiguri. Avea probe solide ca dupa 1 luna nu mai aveau voie sa ii anuleze castigurile.....fiinca Dahore nu se prinsese la timp ca are prea multi bani de dat....
                        Dupa ce au inchis colaborarea cu Youtrade, au inceput cu Royalpip. Numai ca acolo prietenul meu spunea ca ” nu ia nici o deci o decizie fara managerul său personal de investitii”…si le dadea numarul meu . Daca aveam timp, ma distram copios, daca nu, le dadeam flit.

Pentru amuzament, va redau citeva perle de la Global Investment( toate sunt din epoca Royalpip):
                        • Lucreaza cu Banca Barclays, și din această cauză au swapuri mari
                        • Au un fond de compensare a investitorilor…pentru care pot să prezinte extras de cont!!!!
                        • Pe 15 ianuarie ( decizia SNB) si 24 August ( eurnzd a sarit 1200 pipsi in 4 ore …iar bancile nu au oferit cotatii pentru 4 minute, indicele China50 a plonjat citeva procente..etc) omul a fost la serviciu…si a tranzactionat normal. Piata ardea și el se pieptana.
                        O intrebare se ridica: ce se va intimpla cu UFX si Royalpip?? DIICOT va cere anchete la CySec cu privire la modul in care a decurs colaborarea???

Va urma si partea a doua…

Comment

Exista o lista / un grup al persoanelor pagubite de catre RoyalPip (Global Investment)?

Comment

Nu cred. Multora le este rusine sa recunoasca pierderea. Cei care au pierdut, trebuie doar sa depuna plangere la Politie si sa fie chemati o data sau de 2 ori la Parchet, eventual o data si la Judecatorie.

Daca vrei sa te distrezi copios, exista o pagina pe facebook intitulata brokeri haiosi. Intra si vei vedea. Au si Global Investment!!!

Comment

Working...
                            X