Announcement

Collapse
No announcement yet.

Admiral Markets recidiveaza - Evitati aceasta gluma expirata de broker

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Stimate orkos, nu a durat decat 5 minutea verificarea. Au fost 3-4 emails cu tranzactii afectate, dintre care unul confuz din cauza faptului ca nu a fost primit de la un titular al unui cont de tranzactionare. Colegii chiar au intuit imediat despre cine este vorba.

Nu am incercat sa cumparam profile de la fxtrader (am putea oricand sa-i facem lui Mihai o oferta de nerefuzat si l-am administra noi) si nici nu am divulgat date personale (sunt prenume obisnuite). Am explicat doar situatia prezentata intr-un mod denaturat mai sus. Realitatea, de ce sa o ascundem?

Este foarte interesant faptul ca pana si cei mai critici traderi la adresa Admiral Markets de cativa ani buni, pe forumuri si retelele de socializare, continua sa tranzactioneze cu Admiral Markets si sa urmareasca Admiral Markets (pe partea de educatie si analize) sau revin intotdeauna dupa ce testeaza si alti brokeri. Nu-i chiar asa de rau, nu-i asa?

Nu ne-ai deranjat, din contra, ne face placere sa discutam cu clientii, mai ales cu cei nemultumiti (foarte putini din fericire), sa le oferim explicatii si sa aratam si altor clienti si traderi in general, transparenta 100%. Adica faptul ca indiferent ce se intampla sau se poate intampla, se rezolva favorabil si rapid.

Succes!
    Last edited by Cristian Cochintu; 24th March 2016, 01:06 PM.

Comment

Vorbe ... ! Eu am ramas cu paguba . Si minti in continuare cu o seninatate... care ma uimeste . Eu am probe nu vorbesc aiurea. Si la vremea cand Horatiu Cristea v-a pus la dispozitie baza de date nici acolo n-am dubii . Acel cont de yahoo nu a fost folosit decat de 2 ori data pentru userul Orkos si a doua oara pentru acel profil de Facebook . Doar Horatiu putea face legatura si v-ati folosit de el . A fost foarte usor de depistat felul in care ati actionat . Si de fapt Hoaratiu a si recunoscut oarecum in final intr-o discutie particulara cand am discutat ultima oara. Obisnuiesc sa nu folosesc de foarte multe ori aceiasi adresa da mail si regulat renunt la conturile vechi pentru altele noi tocmai datorita celor ca voi . Cat priveste partea de educatie sunt mort dupa voi . De fiecare data cand vreau sa ma distrez ma bag la un webinar la voi . Sunteti fantastici . Si le nimeriti cam de fiecare data . Ca si sell-ul de pe USD-JPY de la inceputul saptamanii pe care-l recomandati clientilor. Cred ca cei ce v-au ascultat au facut profituri uriase pana acum .

Comment

Originally posted by orkos View Post
        Vorbe ... ! Eu am ramas cu paguba . Si minti in continuare cu o seninatate... care ma uimeste . Eu am probe nu vorbesc aiurea. Si la vremea cand Horatiu Cristea v-a pus la dispozitie baza de date nici acolo n-am dubii . Acel cont de yahoo nu a fost folosit decat de 2 ori data pentru userul Orkos si a doua oara pentru acel profil de Facebook . Doar Horatiu putea face legatura si v-ati folosit de el . A fost foarte usor de depistat felul in care ati actionat . Si de fapt Hoaratiu a si recunoscut oarecum in final intr-o discutie particulara cand am discutat ultima oara. Obisnuiesc sa nu folosesc de foarte multe ori aceiasi adresa da mail si regulat renunt la conturile vechi pentru altele noi tocmai datorita celor ca voi . Cat priveste partea de educatie sunt mort dupa voi . De fiecare data cand vreau sa ma distrez ma bag la un webinar la voi . Sunteti fantastici . Si le nimeriti cam de fiecare data . Ca si sell-ul de pe USD-JPY de la inceputul saptamanii pe care-l recomandati clientilor. Cred ca cei ce v-au ascultat au facut profituri uriase pana acum .

De ce dreacu iti mai bati capul cu derbedeul asta? Daca ma ascultai de cand ti-am zis prima oara , balamucul asta nu mai exista acum.Ai vrut sa le testezi serverele , na servere acum!

Cred ca o sa fac un review frumos despre SoldatMarkets cu testimoniale (vor include poze) de la clienti adevarati pe ForexFactory si FPA .
        M, ce zici Cochintule ? Ti-ar placea ? Si apoi sa trimit notificare la baronul tau sa-i arat in ce afundatura ii tragi? Ca in loc sa pleci capul tu tot cu ciocul mare iesi inainte? Crezi ca mai stai la Hamiral pana la toamna?

http://forum.vamist.ro/topic/1825-ad...arkets/page-15

Click image for larger version

Name:	zex.png
Views:	1
Size:	57.1 KB
ID:	73764

Comment

Stimate orkos, nu are niciun sens sa continuam aceasta discutie.

Va reamintim ca, in cazul in care considerati ca ati fost "pagubit", puteti oricand sa va adresati autoritatilor locale si/sau britanice. Colegii mei va vor ajuta in acest demers daca aveti nevoie.

Chiar ma bucur cand intalnesc traderi pasionati de analiza tehnica, insa este foarte periculos in acest domeniu sa consideram ca noi le stim pe toate si altii nimic. In cazul in care criticam, trebuie sa o facem constructiv si argumentat. Am mai spus asta odata, daca debordati de cunostinte in ale trading-ului, va astept cu mare bucurie intr-un webinar ca si invitat special, sa dam cartile pe fata. As fi incantat sa aflu si sa invat lucruri noi.

Referitor la ceea ce insinuati cu forumul si retelele sociale, nu i problema noastra.

Succes in tranzactionare!

Comment

Cristian Cochintu cand aveti de gand sa stergeti din platforma acele instrumente exotice care nu mai pot fi tranzactionate de ceva vreme ?

Comment

Povestea asta urata cu Admiral s-a incheiat pana la urma pe cale amiabila . Mi-au dat banii cuveniti si gata .

Comment

Working...
              X