www.radeberry.com

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Admiral Markets recidiveaza - Evitati aceasta gluma expirata de broker

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Admiral Markets recidiveaza - Evitati aceasta gluma expirata de broker

Cand te gandesti ca la "Hamiral Mahrchet" lucreaza oameni care poate ca au familie de intretinut, oameni bolnavi , copii mici, deci salariati , parca iti pare rau sa spui ceva de rau impotriva lor. Dar pe de alta parte, ei de ce nu se gandesc la clienti ca poate sunt la fel ca ei sau unii chiar mai rau ?

Asa ca , in virtutea echilibrarii lucrurilor am ales sa fac publica din nou recomandarea mea de a NU TRANZACTIONA CU ADMIRAL MARKETS ! Accept orice atentionare din partea lui Mihai Iacob eventual avertismente, daca el considera ca nu e potrivit acest topic. Nu voi reprosa nimic.

Derbedeul No.1 pe nume Cristian Cochintu . , sustinea in urma cu 3 ani pe forumul vamist ca se simte "lezat de faptul ca ma faceti derbedeu domnule Apolo" intrucat si acolo , ca si aici, am recomandat lumea sa evite acest broker. (Pai esti derbedeu , ba!) . Evident oamenii nu se iau dupa prima goarna care suna, si , mai evident este ca oamenii nu se vor invata minte pana nu se vor arde ei insisi . Dar cand deja mai multi (mai multe goarne) iti spun ca serverele tale live sunt cea mai ridicola si proasta gluma care poate exista, atunci trebuie sa fii prost sa nu te iei dupa ce spun ceilalti patiti.

Din categoria "Cum sa mai dai teapa la amarastenii care vor sa faca un ban" , metoda a la Admiral Markets.

Pai in primul rand inainte de stire, se trimite un mail in care se atentioneaza clientul ca se da un Server Restart . Asa , din senin.
    Click image for larger version

Name:	zzzzzzzzz.png
Views:	1
Size:	54.7 KB
ID:	73436

Name:	1.png
Size:	375.0 KB
ID:	73437

Apoi, in al doilea rand, cand omul isi pierde banul, faci poc din degete si gata : Abracadabra ! Serverele au revenit live.

Name:	2.png
Size:	321.0 KB
ID:	73438

Explicatii suplimentare ( a nu se considera defaimator intrucat sunt scrise in poza nu pe forum, scuze, dar nu ma pot abtine ) )

Name:	first.png
Size:	43.2 KB
ID:	73439

P.S : Cochintule, daca ajungi si citesti aici, si daca , cumva postul ramane Live , si iarasi daca te gandesti sa mai dai din papagal cand dovezile va incrimineaza fara drept de apel , o sa iau destul de in serios propunerea sa va dau in judecata pentru escrocherie si inselaciune !
    Last edited by apolo; 10th March 2016, 04:50 PM.

Apolo,
    Ce treaba are Cochintu cu serverele?
    Admiral sunt reglementati de FCA(UK), asa ca daca ai un ordin in piata e greu de crezut ca nu-l executa. Daca sunt probleme FCA este cu rezolvarea lor si cu amenzile.
    Eu sunt sigur ca dupa 2-3 ore graficul va avea si datele lipsa. Si ca ordinele au fost executate.
    Mentionez ca nu sunt client Admiral.
    Dar e ceva normal la un broker reglementat In UK, USA, Elvetia, Japonia, Australia.
    Last edited by Tim_isoara; 10th March 2016, 08:59 PM.

Comment

Nu pot sa-mi dau cu parerea pentru ca nu am cont la Admiral. Cristi insa mi-e amic, asa ca pot spune cu siguranta ca nu are nicio legatura cu serverele AM si nu are un buton sub birou care "blocheaza" tranzactionarea.
      Program mentorat si tranzactionare Forex- Unic in Romania

Vezi mai multe detalii!

Comment

Au pregatit teapa inca de dimineata si nu e prima data cand baietii folosesc metoda asta . Stiau ca vine stire la 14:45 . La 14:42 te trezesti cu mail ca fac "restartare server". Pana sa apuci sa citesti mail-ul deja nu mai ai conexiune . La 14:45 apare stirea . Daca volatilitatea e crescuta baietii asteapta pana se linistesc lucrurile si abia dupa aia iti dau acces la platforma . Si in loc sa marchezi profit desi erai pe directia buna te trezesti fara cont .
        Treaba asta cu " restartatul " serverelor exact in momentele cheie este o practica obisnuita la Admiral . De fapt cred ca ei nici nu-ti executa ordinele alea in mod real si atunci daca markezi profit trebuie sa-ti dea bani de la ei .Daca ai "noroc" si pretul pleaca contra ta pe stire ei raman cu banii tai care apar ca pierdere. Daca se duce in favoarea ta adio profit ca nu te poti inchide sa markezi profitul ca nu ai conexiune cu serverul . In ambele cazuri baietii se aleg cu banii si tu cu buza umflata.
        Mai am un cunoscut care anul trecut a ramas fara cont la ei pe caderea aia mare de pe CHF. Undeva in contract au trecut ca ei nu executa SL-urile in anumite conditii de piata , pe volatilitate mare . Dar daca nu esti istet sa intrebi asta de la inceput nu-ti spun treaba asta . Si desi amicul meu a avut ordine cu SL a ramas fara cont .

Comment

Ceea ce ramane e un lucru cert : Nu recomand nimanui Admiral Market . Nu este de acceptat sa faci asa ceva clientilor.

Da sunt brokeri care in mod cinstit iti spun inca de la inceput de cand faci contractul cu ei ca in timpul stirilor pentru o perioada limitata de timp isi inchid platformele ca sa evite momentele de mare volatilitate cand pot sa nu aibe contraparte . Dar asta o spui omului de la inceput in mod cinstit nu-l lucrezi cum fac astia .

Comment

Timisoara, Cochintu e vinovat de faptul ca promoveaza un broker jepcar. Asta e treaba lui implicita cu serverele. Tu crezi ca Cochintu nu stie de magariile astea ? Acum pricepi ce treaba are Cochintu cu serverele Admiral ? Ai uitat si de Barbones care entuziasmat si-a deschis cont la ei si apoi a inceput sa strige in gura mare "Admiral e SCAM" ca picau serverele intr-una ? Daca ai uitat, iti dau link-ul sa-ti reamintesti discutia. In fine, am spus ce-am avut de spus. Eu ma retrag de la subiectul asta.

Comment

[QUOTE=orkos;n73448
              Mai am un cunoscut care anul trecut a ramas fara cont la ei pe caderea aia mare de pe CHF. Undeva in contract au trecut ca ei nu executa SL-urile in anumite conditii de piata , pe volatilitate mare . Dar daca nu esti istet sa intrebi asta de la inceput nu-ti spun treaba asta . Si desi amicul meu a avut ordine cu SL a ramas fara cont .[/QUOTE]

Stii vreun broker care a executat SL la caderea de pe CHF? Admiral nu e o exceptie asta este piata. Sunt foarte putini brokeri cara au optiunea de a garanta SL, si trebuie sa selectezi optiunea si sa platesti in plus la fiecare tranzactie.

Comment

Niciun broker serios nu garanteaza SL-ul, doar brokerii Dealing Desk, si de regula reglementati prin Cipru, Malta, Caraibe, Vanuatu, etc. Explicatia e simpla, in cazul CHF, sub 1.2 nu erau bid-uri, asa ca unde sa execute? Despre Admiral nu stiu conditiile de tranzactionare, n-am avut niciodata cont la ei, stiu ca la XTB se intamplau lucruri similare si nici macar e-mail nu trimiteau. Venea stirea, blocau platforma, ba, odata, m-am trezit cu spread 220 pips pe AUD/USD. Ce stiu, ca sa fac si niste reclama, e ca la AXITRADER nu s-a blocat platforma joi, sunt A broker si descarca totul in piata.

Vezi mai multe detalii!

Comment

Tim_isoara
                  Tu ori te faci ca nu pricepi ori chiar nu te pricepi sau pur si simplu ai un interes sa le tii partea (nu ma intereseaza).
                  Poti sa faci toate aceste lucruri poti face si altele dar eu spun ca daca esti un broker serios si onest ,
                  aceste chestii care sunt printre cele mai importante trebuie sa i le spui traderului care este clientul tau inca de la inceput si cu litere mari in contract.
                  Adica in mometul in care clientul vine la tine primul lucru ii spui ca SL-ul lui nu are nici o valoare daca ai volatilitate mare in piata ,
                  si ca-i blokezi platforma la stirile importante care pot misca piata semnificativ ca sa nu poata marca nici profit daca este pe directie ;
                  Pentru ca omul sa stie ce are de facut . Nu-i spui asta cand ramane fara cont sau nu-i blokezi platforma la stirile importante sub pretexte de 2 lei ca faci resetare la server.
                  Despre asta discutam aici .
                  Cand un broker face asta te lucreaza subtil mai ales daca esti cam la inceputul carierei de trader si asta nu este ok .
                  Deci este de evitat . Stii ca se poate minti si prin omisiune .
                  Ei isi fac reclama pe toate forumurile romanesti sa atraga clineti si se prefac ca vin in sprijinul lor cu materiele
                  de studiu de 2 bani si webinarii in care niste ageamii bat campii si ii zapacesc pe baietii care sunt la inceput de cariera .

Comment

Deci pe de o parte se afiseaza cu "Uitati ce baieti buni suntem noi si cum ne dam peste cap sa va ajutam sa faceti bani " , iar pe de alta parte iti trag presul de sub picioare cand vine vorba de bani reali . Eu de asta am spus ca nu as recomanda nici unui trader , Admiral Market. In conditiile in care lucreaza ei , mai devreme sau mai tarziu o sa ramai fara cont . Asta este clar . Asa ca mare grija (si scriu aceste randuri nu pentru cei care au destula experienta in trading ci pentru cei foarte multi care sunt mai la inceput de cariera si care nu sunt inca la curent cu aceste practici ale unor asa-zisi binevoitori ).

Comment

Comment

Originally posted by Mihai Iacob View Post
                        Niciun broker serios nu garanteaza SL-ul, doar brokerii Dealing Desk, si de regula reglementati prin Cipru, Malta, Caraibe, Vanuatu, etc. Explicatia e simpla, in cazul CHF, sub 1.2 nu erau bid-uri, asa ca unde sa execute? Despre Admiral nu stiu conditiile de tranzactionare, n-am avut niciodata cont la ei, stiu ca la XTB se intamplau lucruri similare si nici macar e-mail nu trimiteau. Venea stirea, blocau platforma, ba, odata, m-am trezit cu spread 220 pips pe AUD/USD. Ce stiu, ca sa fac si niste reclama, e ca la AXITRADER nu s-a blocat platforma joi, sunt A broker si descarca totul in piata.
                        Mihai,
                        Doar brokeri mari si reglementati OK garanteaza SL.
                        Dar nu-l garanteaza automat, ai o optiune care trebuie activata la fiecare tranzactie si costa 2-4 pipsi in plus fata de spreadul normal.( Eu cred ca ​ei au o colaborare cu un asigurator si de fapt ai cumparat o asigurare pe acea tranzactie).
                        Daca nu activezi optiunea si nu vrei sa platesti in plus, SL nu e garantat automat.
                        Eu nu cunosc nici un broker care garanteaza automat SL.

Comment

Sunt brokeri care garanteaza SL, brokeri de apartament, vezi UFX si Iforex. Despre costuri suplimentare la brokeri mari nu stiu. Am tranzactionat cu brokeri mari(saxo, fxcm) niciunul nu garanta. FXCM garanta ca nu poti pierde mai mult decat ai depus, dupa "episodul" CHF a scos din contract acest lucru.

Vezi mai multe detalii!

Comment

Sunt brokeri care garanteaza SL, brokeri de apartament, vezi UFX si Iforex. Despre costuri suplimentare la brokeri mari nu stiu. Am tranzactionat cu brokeri mari(saxo, fxcm) niciunul nu garanta. FXCM garanta ca nu poti pierde mai mult decat ai depus, dupa "episodul" CHF a scos din contract acest lucru.
                            ​Doar un exemplu IG. Cred ca e destul de mare si OK reglementat.

Comment

Venea stirea, blocau platforma, ba, odata, m-am trezit cu spread 220 pips pe AUD/USD. Ce stiu, ca sa fac si niste reclama, e ca la AXITRADER nu s-a blocat platforma joi, sunt A broker si descarca totul in piata.
                              ​1. Platforma se blocheaza din cauza: calculator slab, internet slab si indicatori multi (mai ales custom pe platforma)
                              2. Pe un calculator tin doar platformele goale fara indicatori, si nu sunt probleme cu blocarea.
                              Pe cele pe care am si indicatori si alte situri deschise se mai blocheaza.
                              Pe mobil acelasi broker nu se blocheaza.

Comment

Working...
                              X