www.radeberry.com

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Buna

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by LuceNera View Post
    Si cu 20-40k cate luni poti sa faci 1k lunar?
    As putea spune ca VESNIC sper. Nu cunosc viitorul doar trecutul si prezentul. Oricum am depasit de mult LIMITA TA DE 12 LUNI. Nu cred in chestiuni ORIENTALE gen THE SECRET si alte MINCIUNI.

Teoriile mele le-am invatat si testat pe banii mei. In forex in general este important PRINCIPIUL si nu SUMA!

Alte nelamuriri?
    Last edited by ovidiubenone; 29th July 2015, 02:02 PM.

Comment

Originally posted by ovidiubenone View Post
      As putea spune ca VESNIC sper. Nu cunosc viitorul doar trecutul si prezentul. Oricum am depasit de mult LIMITA TA DE 12 LUNI. Nu cred in chestiuni ORIENTALE gen THE SECRET si alte MINCIUNI.

Teoriile mele le-am invatat si testat pe banii mei. In forex in general este important PRINCIPIUL si nu SUMA!

Alte nelamuriri?
      Da, alte nelamuriri:

La 20-40k, hai sa-i zic 30k sa fie medie, 1k lunar inseamna 3.33% profit lunar. Conform teoriei mele, cu un profit lunar de 3.33% ti-ar trebui 30 de luni ca sa dublezi banii. Ai facut un astfel de profit >40-50 de luni?

Comment

Da, alte nelamuriri:

La 20-40k, hai sa-i zic 30k sa fie medie, 1k lunar inseamna 3.33% profit lunar. Conform teoriei mele, cu un profit lunar de 3.33% ti-ar trebui 30 de luni ca sa dublezi banii. Ai facut un astfel de profit >40-50 de luni?
        Atunci cand faci profit nu il faci doar sa te uiti la el- mai si cheltuiesti! Da procente cerute le-am facut! Si de mai multe ori! Dar stii cum e la venituri mari adaptezi si cheltuielile la venituri!

Alte nelamuriri?

Comment

Atunci cand faci profit nu il faci doar sa te uiti la el- mai si cheltuiesti! Da procente cerute le-am facut! Si de mai multe ori! Dar stii cum e la venituri mari adaptezi si cheltuielile la venituri!

Alte nelamuriri?
          Daca zici ca ai facut 1k lunar cu 30k mai mult de 40-50 de luni, nu mai sunt nelamuriri.

Comment

daca faci intre 5-15% lunar fara sa scoti banii astia asta insemna ca faci intre 79%-430 % anual

daca faci intre 5-15% lunar fara sa scoti banii astia investitnd de la inceput doar 300$ asta insemna ca peste 5 ani ai in cont peste 1 milion de dolari, ginditiva la cifrele astea. Dar rar se gasesc asa oameni disciplinati

Comment

inov = timi
              inmultesti procentele alea degeaba. unii scot 1k/luna si altii fac inmultiri pana ii doare capul.

Comment

Originally posted by InnovationGroup View Post
                daca faci....
                daca si cu parca s-au urcat in barca :lol:

Originally posted by InnovationGroup View Post
                Dar rar se gasesc asa oameni disciplinati
                "Rar" inseamna ca exista cel putin unu. Vreau si eu sa-l vad p-ala care a facut 1 milion$ cu 300$.

Comment

Daca zici ca ai facut 1k lunar cu 30k mai mult de 40-50 de luni, nu mai sunt nelamuriri.
                  Cred ca nu ai fost atent. Am spus ca am facut PROCENTELE ca era vorba de 100%. Nu nu am facut asta 40-50 de luni, dar am facut mai mult de 12 luni cat era limita spusa de tine-asta era idea profit peste pragul" imposibil".

Comment

Originally posted by iulik View Post
                    inov = timi
                    Nu e timi, e un moldovean (din ala de peste granita)

Comment

"Rar" inseamna ca exista cel putin unu. Vreau si eu sa-l vad p-ala care a facut 1 milion$ cu 300$.
                      Uiti de la mana pana la gura. Sapt trecuta iti ziceam de unu care a facut 1 mil cu 3K. Da, stiu, 3K, nu 300. Totusi...

Last edited by gigi; 29th July 2015, 07:29 PM.

Comment

Cred ca nu ai fost atent. Am spus ca am facut PROCENTELE ca era vorba de 100%. Nu nu am facut asta 40-50 de luni, dar am facut mai mult de 12 luni cat era limita spusa de tine-asta era idea profit peste pragul" imposibil".
                        Deci zici ca ai facut >100% >12 luni dar <40-50 de luni.
                        Ok. Dar...

Limita aia de 12 luni avea legatura cu profitul lunar. La 3.33% iti trebuie 30 de luni sa faci 100%. Ca sa faci 100% in 12 luni iti trebuie 8.33% lunar.

Pragul imposibil nu este 12 luni ci 100% (mai mult sau mai putin dar aproape de 100%). Deci daca ai facut >100% dar nu foarte mult peste 100% esti in normalitate. Poti spune ca ai edge doar daca faci >150-200% poate chiar mai mult, cumulat cu un nr. de tranzactii suficient de mare.

Deci poti sa te lauzi daca ai facut mult peste 100%. Si eu am ajuns de mai multe ori la 100% dar dupa aia m-a prins probabilitatea din urma si m-a ras.

Comment

Originally posted by gigi View Post
                          Uiti de la mana pana la gura. Sapt trecuta iti ziceam de unu care a facut 1 mil cu 3K. Da, stiu, 3K, nu 300. Totusi...
                          inovation zicea de 300 nu 3k

Comment

Working...
                          X