www.radeberry.com

Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Wolf of Wall Street

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• The Wolf of Wall Street

Ați văzut filmul "The Wolf of Wall Street"? Sunt curios ce părere aveți.

Filmul este făcut după povestea reală. Personajul interpretat de Leonardo DiCaprio, Jordan Belfort, există și īntāmplările sunt adevărate.

Click image for larger version

Name:	the_wolf.png
Views:	1
Size:	378.0 KB
ID:	70085
    All Your Pips Are Belong To Us!

Am vazut filmul, despre ce sa am parere? Despre film sau despre practicile de vanzari?
    Filmul mi-a placut mult, am ras cu lacrimi...practicile...le-au importat si ai nostrii, dar cred ca nu mai merg.
    Program mentorat si tranzactionare Forex- Unic in Romania

Vezi mai multe detalii!

Comment

LoL. chiar ieri la privit, dar nu am rezistat pana la sfarsit, poveste de Hollywood...

Comment

Originally posted by mql4me View Post
        LoL. chiar ieri la privit, dar nu am rezistat pana la sfarsit, poveste de Hollywood...
        Sa-l vezi pana la capat.
        Evident ca e dus la extrem, dar eu, chiar am ras tare la film, si nu cand era vorba despre bursa, de fapt nici nu stiu daca despre asta era vorba, n-am vazut mare lucru despre piata in film, doar niste destrabalati...
        Program mentorat si tranzactionare Forex- Unic in Romania

Vezi mai multe detalii!

Comment

Nu am citit care e treaba cu acest film, dar chiar Cristea zice mai sus ca e "facut dupa poveste reala", deci e clar ca nu e film biografic, ci doar o poveste "Hollywood"... Atat cat am privit e regizat/jucat/etc de la bine in sus pentru o poveste dedicata copiilor mari cu imaginatie limitata... Am oprit undeva unde aia doi luase niste pastile expirate... Nu neaparat din cauza ca filmul nu e ok, ca si film, ci timpul nu imi permite sa-mi bat joc de el... Deci sunt curios cum si-a inchis tabelul eroul principal.

Comment

Au fost exagerate unele chestii īn film, dar fi atent aici:

20 de facts about Jordan Belfort:
            20 Crazy Facts You Didn't Know About Jordan Belfort, The Wolf Of Wall Street | Elite Daily
            All Your Pips Are Belong To Us!

Comment

Originally posted by hcristea View Post
              Sunt curios ce părere aveți.

E un film educativ )) . Te invata cum sa nu faci business in industria de brokeraj si, la fel ca "Boiler Room", ii invata pe oameni ca in investitii cel mai bine este sa nu stai de vorba cu brokerii daca tii la bani tai; cam asta e morala filmului .

Comment

Realitatea Brokerilor!

Incercand sa trecem peste limbajul licentios si scenele care se sunt admise doar persoanelor cu o anumita varsta(la fel si forexul) cred ca arata REALITATEA DIN PIETELE FINACIARE!

Personajul principal se crede un super zeu de care nimeni nu se poate apropia sa ii faca ceva. Aceasi mentalitate o au si traderii instutionali si traderii care tranzacioneaza pentru firme mari, sau conturi mari

Practicile lor inca se aplica de catre brokeri de azi- CLIENTUL NU E BINE SA RETRAGA BANII DIN CONT! Cam asta era strategia lor de marketing pentru ca odata ce investitorii rulau banii brokerul incasa comisionul si cu cat rulau mai multi bani brokerul castiga SI MAI MULT DIN COMISION. Are cineva vrun dubiu ca asta se intampla si azi in firmele de brokeraj?

Acum probabil ca voi la fel ca si mine nu prea ati priceput care era treaba cu contractele si asa mai departe, filmul trateaza doar piata ACTIUNILOR nu si celelalte componente ale PIETELOR DE CAPITAL!

Si cum zicala veche spune BANUL E OCHIUL DRACULUI in momentul cand vin banii din toate partile, gandesti cu toate mai mutin cu MINTEA! Si pana nu ajuns ruinat financiar il pareseste si sotia a doua, si incepe sa isi tradeze prietenii- NU S-A OPRIT!

Daca sunteti in "pericol" sa faceti ca el o gramada de bani; sper sa invatati din greselile lui si sa nu ajungeti iar jos MULT SUCCES!!!!!!
                Last edited by ovidiubenone; 9th February 2014, 06:42 PM.

Comment

unu care a invatat sa faca bani, ii face si a doua oara.
                  va doresc sa va loveasca "pericolul" pe toti

Comment

https://www.youtube.com/watch?v=5Au-_ZjjlTw

Comment

Working...
                    X