Announcement

Collapse
No announcement yet.

Parteneriat FxTrader, Forex Optim și FXCM

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Parteneriat FxTrader, Forex Optim și FXCM

De curand FxTrader a semnat un parteneriat cu Forex Optim și FXCM. Vom avea astfel posibilitatea să postam zilnic continut educational de calitate, analize, semnale de tranzacționare și multe alte resurse utile în tranzactionarea Forex.

Un alt lucru pe care vrem să-l realizăm, împreună cu partenerii noştri, este o conferință anuală Forex în România. Unde, pe parcursul unui weekend să-i avem ca invitaţi pe analiştii şi instructorii de trading de la DailyFx.

Şi tu poţi să ne ajuți.

Îi rugam, aşadar, pe cei care au deja conturi reale deschise la FXCM să aleagă ca noi să fim Referring Broker pentru ei. Nu există costuri suplimentare sau ascunse. Spreadurile fiind, în functie de platforma aleasa, cele standard FXCM. În plus, cei care ne aleg ca Referring Broker, beneficiază de suport de specialitate în limba română. Vor beneficia şi de o mai mare operativitate în retrageri, depuneri și rezolvarea problemelor tehnice. Nu este nevoie decât de semnarea unui PDF de o pagină.

Cei care vor să ne aleagă ca şi Referring Broker, pot să solicite documentul care trebuie semnat, folosind formularul de contact de pe forum.

Vă mulţumim şi mult succes în tranzacţionare!
    All Your Pips Are Belong To Us!

nedumerire

O scurta intrebare? Nu se vrea a fi cu rautate, dar imi place sa inteleg foarte bine scopul final al acestui posibil demers.

Lasati-ma sa inteleg - postam aici continut de calitate iar daca cei de la dailyfx ne selecteaza continutul ca fiind bun - vin in Romania, in cadrul unei conferiinte la care participam si noi?

Comment

Salut,

Nu cred că e o legatură între conţinutul postat pe forum şi conferinţa DailyFx.

FXCM/DailyFx organizează conferinţe de FOREX în diverse locuri. Este vorba să încercăm să-i convingem să facă o conferinţă şi în România pentru traderii români. Dacă exista şi o comunitate suficient de mare cât să fie atractivă pentru cei de la FxCM/DailyFx să vină şi la noi, s-ar putea să vină.

La conferinţele FXCM/DailyFx există câţiva analişti/traderi care ţin seminarii/workshops pe diverse teme legate de Forex.

Comment

Originally posted by hcristea View Post
        Salut,

Nu cred că e o legatură între conţinutul postat pe forum şi conferinţa DailyFx.

FXCM/DailyFx organizează conferinţe de FOREX în diverse locuri. Este vorba să încercăm să-i convingem să facă o conferinţă şi în România pentru traderii români. Dacă exista şi o comunitate suficient de mare cât să fie atractivă pentru cei de la FxCM/DailyFx să vină şi la noi, s-ar putea să vină.

La conferinţele FXCM/DailyFx există câţiva analişti/traderi care ţin seminarii/workshops pe diverse teme legate de Forex.
        Te referi la analistii care fac si prezentari in timp real? Erau vreo trei indivizi, parca...
        Daca vorbim despre aceiasi, mie personal nu mi se par geniali. Ce fac interesant, este corelarea fundament-tehnic.
        Sunt romani care fac lucruri mai frumoase de atat.

Multam

Comment

Nu-i cunosc.

Comment

Originally posted by dirzuandreiovidiu View Post
            Te referi la analistii care fac si prezentari in timp real? Erau vreo trei indivizi, parca...
            Daca vorbim despre aceiasi, mie personal nu mi se par geniali. Ce fac interesant, este corelarea fundament-tehnic.
            Sunt romani care fac lucruri mai frumoase de atat.

Multam
            Ideea e ca daca numarul de clienti ai FXCM din Romania creste atunci vor face conferinta anuala si aici, nu cum este cea de la Las Vegas, dar vor trimite 3-4 analisti care sa vorbeasca pe perioada unui week end.
            Cat despre "genial", de regula seminariile si webinariile sunt pentru incepatori si pt. cei care vor sa aprofundeze, nu pentru cei care au deja conostinte avansate de analiza tehnica. Webinariile si seminariile sunt sustinute de toti analistii si instructorii Deailyfx, care sunt vreo 25, nu doar 3.
            Program mentorat si tranzactionare Forex- Unic in Romania

Vezi mai multe detalii!

Comment

shame on you

Mi se pare sincer risipa de energie. Si o sa si motivez de ce.

Ideea voastra este sa prezentam analize tehnice bune pentru ca cei de la dailyfx sa vada ca exista o comunitate suficient de maricica si de inteligenta incat sa se deplaseze pana la Bucuresti.

Acum vine intrebarea mea: De ce sa nu postam analizele acelea oricum, indiferent daca ei ar veni sau nu? Si de ce sa nu-i invatam noi pe cei aflati la inceput de drum lucruri noi, de ce trebuie sa o faca altii? Doar fiindca par mai avizati?

Plus ca cine suntem noi sa decidem pentru cei incepatori ca cei de la dailyfx sunt solutia pentru cei nou-veniti? I-a intrebat cineva daca vor asta? Ah, stati, ati decis pentru ei.

Hmmm, imi miroase a comisioane de la o posta.

Chipurile, ii convingem. Ei vin ne prezinta niste analize, etc, etc. Pe urma la sfarsit vor intreba care vor sa isi faca cont cu FXCM? Sau ma insel? Iar cineva de aici isi ia comisioane ca si Introducing broker, pentru fiecare client care isi dechide cont cu respectivul broker.

Succes!
              Last edited by dirzuandreiovidiu; 19th May 2013, 11:16 AM. Reason: adaugire

Comment

Mi se pare sincer risipa de energie. Si o sa si motivez de ce.

Ideea voastra este sa prezentam analize tehnice bune pentru ca cei de la dailyfx sa vada ca exista o comunitate suficient de maricica si de inteligenta incat sa se deplaseze pana la Bucuresti.

Acum vine intrebarea mea: De ce sa nu postam analizele acelea oricum, indiferent daca ei ar veni sau nu? Si de ce sa nu-i invatam noi pe cei aflati la inceput de drum lucruri noi, de ce trebuie sa o faca altii? Doar fiindca par mai avizati?

Plus ca cine suntem noi sa decidem pentru cei incepatori ca cei de la dailyfx sunt solutia pentru cei nou-veniti? I-a intrebat cineva daca vor asta? Ah, stati, ati decis pentru ei.

Hmmm, imi miroase a comisioane de la o posta.

Chipurile, ii convingem. Ei vin ne prezinta niste analize, etc, etc. Pe urma la sfarsit vor intreba care vor sa isi faca cont cu FXCM? Sau ma insel? Iar cineva de aici isi ia comisioane ca si Introducing broker, pentru fiecare client care isi dechide cont cu respectivul broker.

Succes!
                N-ai inteles.
                In primul rand nimeni nu s-a ascuns ca este vorba de IB si ca Forex Optim este IB pt FXCM, scrie clar in post.
                In al doilea tocmai despre deschis conturi era vorba pentru a se face conferinta in Romania.
                Nu spun ca Dailyfx sunt cei mai potriviti pentru incepatori, dar cu ei este colaborarea, fiecare e liber sa aleaga.
                Cat despre comisioane, nu stiu cu cine tranzactionezi, dar iti garantez ca cineva isi ia comisioane si din tranzactiile tale, chiar daca ai deschis contul direct la broker, nu prin IB.
                Iar daca o sa citesti postul o sa vezi ca spunem ca este un parteneriat cu FXCM si ca nu exista costuri suplimentare. De ex pe executie DD spreadul pe EUR/USD este de 1.5 pips daca deschizi cont direct la FXCM, tot atat este si daca-l deschizi prin Forex Optim.

Vezi mai multe detalii!

Comment

Daca cineva ofera rebate prin la deschiderea unui cont la FXCM e super ok. Care e oferta?

In rest, cine are nevoie de analize pe trecut? Trebuie sa fii retardat sa nu poti face singur asa ceva. Iar viitorul oricum nu-l poate prezice mimeni, si nici nu e nevoie de asa ceva pentru a face bani in Forex. Asa ca astept oferte practice, de analize si analisti nu e nevoie, oricum aia nu te invata nimic, ba mai mult tot ce arata ei nu este doar inutil ci si daunator (aratati-mi macar un analist de aici sau din alta parte care face bani tranzactionand ceea ce spune sau invata pe altii).
                  Last edited by mql4me; 19th May 2013, 12:19 PM.

Comment

Originally posted by mql4me View Post
                    Daca cineva ofera rebate prin la deschiderea unui cont la FXCM e super ok. Care e oferta?

In rest, cine are nevoie de analize pe trecut? Trebuie sa fii retardat sa nu poti face singur asa ceva. Iar viitorul oricum nu-l poate prezice mimeni, si nici nu e nevoie de asa ceva pentru a face bani in Forex. Asa ca astept oferte practice, de analize si analisti nu e nevoie, oricum aia nu te invata nimic, ba mai mult tot ce arata ei nu este doar inutil ci si daunator (aratati-mi macar un analist de aici sau din alta parte care face bani tranzactionand ceea ce spune sau invata pe altii).
                    Se poate si rebate, oferta nu pot s-o scriu aici, este in functie de contul ales, volumul tranzactionat, daca este doar pentru contul tau sau pentru mai multe, etc.
                    Imi dai detalii pe mihai.iacob@forex-investment.ro si-ti spun exact ce putem sa-ti oferim.

Vezi mai multe detalii!

Comment

Originally posted by Mihai Iacob View Post
                      Se poate si rebate, oferta nu pot s-o scriu aici, este in functie de contul ales, volumul tranzactionat, daca este doar pentru contul tau sau pentru mai multe, etc.
                      Imi dai detalii pe mihai.iacob@forex-investment.ro si-ti spun exact ce putem sa-ti oferim.
                      Mersi pentru raspuns.
                      Nu vreau oferta particularizata ci publica, publicata pe site.
                      Nu m-am uitat pe site-ul vostru, dar voi studia mai in detaliu inclusiv firma etc, si daca ve-ti avea oferte mai avantajoase decat altii si totul in regula vom colabora. "Traim" intr-o piata libera, asa ca depinde doar de voi cati clienti veti avea.

Comment

Originally posted by mql4me View Post
                        Mersi pentru raspuns.
                        Nu vreau oferta particularizata ci publica, publicata pe site.
                        Nu m-am uitat pe site-ul vostru, dar voi studia mai in detaliu inclusiv firma etc, si daca ve-ti avea oferte mai avantajoase decat altii si totul in regula vom colabora. "Traim" intr-o piata libera, asa ca depinde doar de voi cati clienti veti avea.
                        Ok, o sa ma gandesc la o oferta publica si o s-o postez pe site. Pana acum n-am oferit rebate decat anumitor clienti cu volume mari, dar cu siguranta se poate face ceva "general".

Vezi mai multe detalii!

Comment

Originally posted by Mihai Iacob View Post
                          Ok, o sa ma gandesc la o oferta publica si o s-o postez pe site. Pana acum n-am oferit rebate decat anumitor clienti cu volume mari, dar cu siguranta se poate face ceva "general".
                          In "general" asa se lucreaza...
                          Spor la treaba si mult succes in afacere.

Comment

raspuns

Prea-bine! Sunt curios cine va face acele analize de calitate )

Comment

Prea-bine! Sunt curios cine va face acele analize de calitate )
                              Analizele sunt facute de echipa de la Dailyfx, dar nu stiu de ce sunt convins ca n-o sa fie indeajuns de bune pentru tine.

Vezi mai multe detalii!

Comment

Working...
                              X