Announcement

Collapse
No announcement yet.

EURJPY - Analiza

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• EURJPY - Analiza

Vad SELL
    cu target undeva la 150.00
    Attached Files
    Last edited by iordaki; 24th January 2008, 04:08 PM.

EURJPY e de urmarit

Perechea "trenduieste" si s-ar putea sa ne ofere niste setup-uri. Daca corectia continua e de vazut pana unde si sa vedem daca avem ceva setup-uri de buy.
    Attached Files
    All Your Pips Are Belong To Us!

Comment

Perechea asta arata bine. Suntem intr-un triunghi care ma astept sa se sparga in sus. Daca se intampla atunci un minimum target ar fi 171.90.
      Ca sa intru astept pe H4 inca o miscare in jos inainte de breakout in sus.
      Attached Files
      Cool.

Comment

Si nu am mai avut miscare in jos, direct breakout in sus. Cred ca va fi o miscare in 5 unde target final 171.5 sau 172.8.
        Attached Files
        Cool.

Comment

Setup abc, short.
          Attached Files
          Cool.

Comment

Szia Soso.Am doua imagini .Eu ma astept la Bullish de maine.E o divergenta destul de puternica pe Daily(Hidden Bullish =Continuare de trend)si trendline. Oricum e un scenariu.Imaginile l-am luat la distanta de 1 ora aprx.
            Attached Files

Comment

Originally posted by Lorant View Post
              Szia Soso.Am doua imagini .Eu ma astept la Bullish de maine.E o divergenta destul de puternica pe Daily(Hidden Bullish =Continuare de trend)si trendline. Oricum e un scenariu.Imaginile l-am luat la distanta de 1 ora aprx.
              Salut Lorant. E posibil, de ce nu. Ai grija, trendline-ul ala a fost testat deja de 2 ori. Cu cat e testat de mai multe ori cu atat are sansa sa cedeze...
              Cool.

Comment

Originally posted by soso View Post
                Salut Lorant. E posibil, de ce nu. Ai grija, trendline-ul ala a fost testat deja de 2 ori. Cu cat e testat de mai multe ori cu atat are sansa sa cedeze...
                Ai dreptate ,dar e prea OverS pe amandoua TF uri.Daca se intoarce din long maine si face retest atunci cred ca trece.(daca o ia long)

Comment

SL la prima jumatate ajustat deasupra ultimei bare care s-a oprit la primul nivel de inversare si se termina ca bara de inversare. SL la a doua jumatate la BE, putin deasupra nivelului de ATR Stop.
                  Attached Files
                  Cool.

Comment

Dupa 10 zile mi s-a inchis si ultima jumatate in trailing stop. Profit total 2.8 R.
                    Attached Files
                    Cool.

Comment

Originally posted by soso View Post
                      Dupa 10 zile mi s-a inchis si ultima jumatate in trailing stop. Profit total 2.8 R.
                      Nice! Dar, 10 zile, o mama!
                      A good trade is when I Break Even. A great trade is when I Take Profit.

Comment

Originally posted by Cornelius View Post
                        Nice! Dar, 10 zile, o mama!
                        Well, astea sunt tf-urile pe care ma descurc. Alea mici ma mananca de viu.
                        Cool.

Comment

Asta am urmarit pe sf sapt trecute, am avut setup azi noapte asa ca sunt pe margine. Topul a fost cativa pipisi mai sus, pe la ~135 pe Oanda, Alpari s-a deschis cred cu 1 ora mai tarziu.

Daca in zilele urmatoare face o corectie abc in sus intru short daca nu...next.

O saptamana profitabila boys & girls!
                          Attached Files
                          Cool.

Comment

Exact setup ul acesta e si la mine.Ar fii fain un retest ,macar stim o treaba...

Comment

Ce zici Soso? E pe Daily.Ar fii mai fain la fibo 62 dar nici asta nu e rau.
                              Ce e nasol ca nu vad un pattern pe EW. clar numai a si b ul
                              Attached Files

Comment

Working...
                              X