Announcement

Collapse
No announcement yet.

NZDUSD - Analiza

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• aha oks si GBP/USD asa binisor pe 1H ce parere ai?

Comment

• Originally posted by florinellz View Post
      aha oks si GBP/USD asa binisor pe 1H ce parere ai?
      ...l-am postat la rubrica gbpusd, sa nu incurcam borcanele si poate intereseaza si pe altii...

Comment

• Pozitionare extrema pe NZDUSD

Datele SSI arata pozitionare extrema long USD, iar in cazul NZDUSD este de 19:1, deasemenea paritatea se afla in zona rezistentei, o spargere a acesteia cumulata cu volumul mare pe stopuri afla peste ar putea duce in cazul aceste perechi la aprecieri puternice.

Program mentorat si tranzactionare Forex- Unic in Romania

Vezi mai multe detalii!

Comment

• #‎forexedu‬ ‪#‎fxtrader‬ - 0.6750 se dovedeste rezistenta puternica pentru ‪#‎nzdusd‬, paritatea intampinand vanzari puternice in aceasta zona in doua cazuri, pe data de 5 si 12 Feb. Lumanarea de ieri este cuprinsa in renge-ul lumanarii precedente, formand un “Inside Day”. O spargere a minimului lumanarii mama si o inchidere a zilei de tranzactionare sub 0.6550 ar putea duce la continuarea scaderilor catre primul suport de la 0.6350, sau mai jos, catre zona 0.6100-0.6200.
          Attached Files

Vezi mai multe detalii!

Comment

• Originally posted by Mihai Iacob View Post
            #‎forexedu‬ ‪#‎fxtrader‬ - 0.6750 se dovedeste rezistenta puternica pentru ‪#‎nzdusd‬, paritatea intampinand vanzari puternice in aceasta zona in doua cazuri, pe data de 5 si 12 Feb. Lumanarea de ieri este cuprinsa in renge-ul lumanarii precedente, formand un “Inside Day”. O spargere a minimului lumanarii mama si o inchidere a zilei de tranzactionare sub 0.6550 ar putea duce la continuarea scaderilor catre primul suport de la 0.6350, sau mai jos, catre zona 0.6100-0.6200.
            De acord si eu. Spargerea ar trebui sa fie violenta . Cererea de la 0.656 pare anemica asa ca daca incepe sa scada sub 0.654 atunci cel mai probabil trendul descendent s-ar relua. Pana acolo, e riscant de intrat pe tf mare, insa ai putea anticipa caderea asta cu intrari pe tf-uri mici si acoperite

Click image for larger version

Name:	z.png
Views:	1
Size:	31.8 KB
ID:	73278

Comment

• Am zis cam acelasi lucru, pana nu scade si inchide sub 0.6550 nu deschid pozitie. Cred insa ca dupa cele doua zile de sell puternic din 0.6750 n-o sa mai urce pana acolo. Acum vedem ce-o face...

Vezi mai multe detalii!

Comment

• Originally posted by apolo View Post

De acord si eu. Spargerea ar trebui sa fie violenta . Cererea de la 0.656 pare anemica asa ca daca incepe sa scada sub 0.654 atunci cel mai probabil trendul descendent s-ar relua. Pana acolo, e riscant de intrat pe tf mare, insa ai putea anticipa caderea asta cu intrari pe tf-uri mici si acoperite

[ATTACH=CONFIG]n73278[/ATTACH]

Update : am intrat de sus , stirea negativa ma ajuta. Am acoperit pozitia deja :

Click image for larger version

Name:	zeu.png
Views:	1
Size:	30.3 KB
ID:	73286

Comment

Working...
                X