Announcement

Collapse
No announcement yet.

GBPUSD - Analiza

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by apolo View Post
    Oportunitate de sell :

[ATTACH=CONFIG]n73800[/ATTACH]

Update :

Este destul de probabil sa fi prins o cadere lunga pe termen lung cu aceasta intrare . Mihai Iacob, eu cred ca va spulbera 1.38 si mai cred ca probabilitatea ca un BRexit sa se produca este mai mare decat sa nu.

Click image for larger version

Name:	eeerr.png
Views:	1
Size:	35.3 KB
ID:	73824

Comment

• OK. De ce ar fi obligatoriu, Brexit-ul, rau pentru lira? De ce nu ar fi bine pentru lira?

Comment

• http://www.bursa.ro/standard-38-poor...ol=272426.html

http://independent.md/sute-de-miliar.../#.VwX0WkdK_th

Comment

• usurel cu sell-ul ala.. luati in calcul varianta asta :
          Attached Files

Comment

• H6
            Attached Files

Comment

• Pe H6 pare finalizata treaba cu spargere deja pe invers .

Comment

• Suspectez un ABC Monthly , daca se adevereste scenariul o sa urce rapid dincolo de 1.45. si din toata miscarea C-ul ala galben ar trebui vanat.

Comment

• clasica pe day
                  Attached Files

Comment

• clasica pe h4
                    Attached Files

Comment

• daca aceasta coborare de la 1.45 este numai un B coborarea de pe h6 va fi spulberata rapid (asta in cazul in care pe h6 nu este decat primul val din din valul c a lui B galben) dar m-as mira pentru ca este prea mare si nu ar mai avea loc destul pentru o continuare pana jos. . deci merg pe finalizare h6 . In cursul zilei de astazi poate veni "surpriza" pentru sellerii infocati

Comment

• Ieri, piata a inchis cu un frumos Pin Bar, al carui fitil a strapuns nivelul de suport cheie. Uciderea lui Jo Cox este foarte probabil sa incline balanta in favoarea unui vot negativ in ceea ce priveste Brexit-ul...In concluzie, favorizez intarirea GBP, un TP putand fi pus in zona rezistentei range-ului.
                        Attached Files
                        Program mentorat si tranzactionare Forex- Unic in Romania

Vezi mai multe detalii!

Comment

• Subiectul pe buzele tuturor traderilor este Brexit-ul, asa ca-mi dau si eu cu parerea...

Vezi mai multe detalii!

Comment

• Dupa scaderea de mai bine de 2000 pips care urmat Brexit-ul, GBPUSD a intrat intr-o perioada de consolidare. Formatiunea desenata pe graficul daily este un triungi simetric, in cazul spargerii liniei de suport paritatea ar putatea scadea (target masurat) catre un nou minim, in jurul valorii de 1.25.

Click image for larger version

Name:	MetaTrader - AxiTrader.png
Views:	1
Size:	47.5 KB
ID:	74034

Vezi mai multe detalii!

Comment

• Prima pozitie in "era Trump": short GbpUsd.

GbpUsd a fost o pereche valutara la care volatilitatea nu a fost asa de mare ca in cazul altor valute, iar nivelul de rezistenta de peste 1.2500 a fost mentinut foarte bine. Am deschis o pozitie short la 1.2420, un SL fiind plasat la 1.2600. In cazul in care confluenta nivelelor de suport de la 1.23 va fi sparta, voi dubla pozitia pentru un target de profit catre 1.2

Vezi mai multe detalii!

Comment

Working...
                              X