Announcement

Collapse
No announcement yet.

Analize tehnice video

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Analize tehnice video

Am luat in considerare sfatul de a deschide un thread nou.Astept cu interes si inregistrarile voastre cu analize tehnice si fundamentale.

Inregistrarea analizei tehnice video forex D1/W1 18 septemebrie 2010 o puteti urmari aici sau in acest loc
    Last edited by oltciter; 18th September 2010, 09:51 AM.

Foarte bine.

Apropo, ce software foloseşti pt a īnregistra filmul?
    All Your Pips Are Belong To Us!

Comment

Originally posted by hcristea View Post
      Foarte bine.

Apropo, ce software foloseşti pt a īnregistra filmul?

Este ceva mai complicat dar nu imposibil! Eu folosesc o camera virtuala VHScreencapture. Softul are cam 2.5 Mb si nu stiu daca pot sa-l incarc aici. Dupa ce instalezi acest soft trebuie sa-ti faci un cont pe un streamer. Eu folosesc Ustream.Pe acest Ustream iti creezi un show si poti emite live tradeuri si in acelasi timp poti sa faci si inregistrarea lor. E ceva de munca cu setarea VHS-ului. Eu merg pe aceasta varianta pentru ca sunt prins intr-un proiect Livetradingradio cu emisie live de la ora 9:30 la 23:00 pe forex si stokuri. Momentan suntem in vacanta pina pe 30 septemebrie 2010. De la 1 octombrie incepem din nou emisiile.
      A doua varianta este sa folosesti BB FlashBack Expres. Poti face numai inregistrare si pe urma convertesti fisierele fbr in swf si le uploadezi intr-un ftp. Poti vedea cateva exemple de inregistrari swf cu BB aici. Sunt 65 de filme cu durata intre 5 minute si aproape 2h in care explic tehnica mea de tranzactionare si fac analize tehnice.
      In varianta nr 2 iti trebuie neaparat un ftp!
      Last edited by oltciter; 18th September 2010, 11:19 AM.

Comment

Am mai īncercat şi eu să fac un video. Mi-a luat foarte mult "turnarea" că pt vreo 4 minute de film cred că am facut vreo 30 de duble Mi-a luat cāteva ore bune şi apoi am renunţat. Cine ştie, poate mai īncerc.

Comment

Analiza tehnica D1/W1 forex 25 septembrie 2010

Analiza tehnica D1/W1 forex 25 septembrie 2010 este gata si o puteti viziona aici sau in acest loc

Vizionare placuta!

Comment

Transmisie on air test

Maine 30 septemebrie 2010 voi efectua o transmisie audio-video live test incepand cu ora 9:30 aici.
            Incepand cu 01 octombrie 2010 oficial s-a terminat vacanta. Intram in activitate full time!
            Va astept on air maine!

Bafta!

Comment

Oltciter, cāţi sunteţi?

Comment

uber nice mate!
                Cool.

Comment

Analiza tehnica D1/W1/MN forex 02 octombrie 2010

Analiza tehnica D1/W1/MN forex 02 octombrie 2010 este gata si o puteti viziona aici sau in acest loc
                  Last edited by oltciter; 2nd October 2010, 01:29 PM.

Comment

Din pacate filmuletele tale nu ma ajuta prea mult findca eu sunt in eur/usd de cateva luni de cand am inceput sa practic forexul iar in clipuri nam vazut doar alte perechi, punctul meu slab e ca nu ma pot concentra in mai multe locuri deodata deci... o pereche e chiar de ajuns pentru mine.Fiecare pereche se misca diferit de cealalta ,eu unul sunt de parerea ca e bine sa ne bazam pe o pereche nu pe mai multe, sau pe mai multe dar nu in aceasi perioada de timp,oricum multumiri pentru ideile spuse.
                    Innovative
                    Trader

Comment

Concentreaza-te pe ce merge pt tine

Originally posted by n33dw33d View Post
                      Din pacate filmuletele tale nu ma ajuta prea mult findca eu sunt in eur/usd de cateva luni de cand am inceput sa practic forexul iar in clipuri nam vazut doar alte perechi, punctul meu slab e ca nu ma pot concentra in mai multe locuri deodata deci... o pereche e chiar de ajuns pentru mine.Fiecare pereche se misca diferit de cealalta ,eu unul sunt de parerea ca e bine sa ne bazam pe o pereche nu pe mai multe, sau pe mai multe dar nu in aceasi perioada de timp,oricum multumiri pentru ideile spuse.
                      Daca asta functioneaza pt tine, continua. Concentrandu-te pe o singura pereche ajungi sa-i cunosti naravurile si ajungi sa o simti cum merge. Asta poate fi un mare avantaj in FOREX.

Este o vorba: "Jack of all trades, master of none..." dar in FOREX e mai bine sa fi Master of one.

Comment

Analizele video sunt si pe eur/usd, dar ...pe la mijloc.
                        Nu-mi dati sfaturi. Stiu sa gresesc si singur! Immanuel Kant

Comment

Originally posted by okidoki View Post
                          Analizele video sunt si pe eur/usd, dar ...pe la mijloc.
                          nu mam uitat la toate dar la care ma-m uitat nu este..
                          Innovative
                          Trader

Comment

nu mam uitat la toate dar la care ma-m uitat nu este..
                            Salut,

Si eu am avut problema asta dar este pe toate inregistrarile discutata si eur/usd, nu neaparat in aceeasi ordine dar cu siguranta in fiecare din ultimele 4 inregistrari in ordine cronologica pe care le-am urmarit eu.

Bafta.

Comment

EURUSD

Analiza EURUSD este pe inregistrare. De fapt nu lipseste de pe nici o analiza tehnica facuta de mine pina acum. Ordinea standard in care analizez este:
                              GBPJPY, USDJPY, GBPUSD , EURUSD, ...etc! Motivul este simplu! Asa am charturile deschise pe MT4 si folosesc aceast ordine de vreo 3 ani si ceva! Chestie de obisnuinta si mai ales chestie practica pentru ca in momentul in care urmaresti peste 30 de perechi este bine sa nu-ti schimbi oridinea in care le ai deschise pe paltforma.In momentul in care iti apare o alerta audio-vizuala este bine sa stii exact unde gasesti perechea respectiva in derularea produselor pe platforma! De ex la mine eurusd se afla intodeauna intre gbpusd si eurjpy!

Bafta!

Comment

Working...
                              X